Brazilijoje – šansas Miroslavui Klosei perrašyti rekordų knygas


Vokietijos rinktinė į pasaulio futbolo čempionatą vežasi vos vieną tikrą puolėją – veteraną Miroslavą Klose. Tai paaiškėjo, treneriui Joachimui Low paskelbus galutinį 23 futbolininkų sąrašą.

Tiesa, komandoje yra Lukas Podolskis, Andre Schurrle ir Thomas Mulleris, kurie gali jungtis į atakas iš saugų linijos ar net žaisti puolėjų grandy.

Visais žaidėjais, kuriuos pasirinkau, pasitikiu visu 100 procentų. Turime puikų derinį jaunų ir patyrusių žaidėjų. Mūsų sudėtis subalansuota, turime žaidėjų visose pozicijose. Kiekvienas žaidėjas turi charakterį, visa komanda turi charakterį. Į Braziliją vykstame pilni pasitikėjimo ir su dideliais tikslais“, – kalbėjo J.Lowas.

Primename, jog Vokietija žais vienoje grupėje su Gana, Portugalija ir JAV.

 

Vokietijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Neuer (Bayern Munich), Weidenfeller (Borussia Dortmund), Zieler (Hanover).

Gynėjai: Boateng (Bayern Munich), Durm (Borussia Dortmund), Grosskreutz (Borussia Dortmund), Höwedes (FC Schalke), Hummels (Borussia Dortmund), Lahm (Bayern Munich), Mertesacker (Arsenal).

Saugai: Draxler (Schalke), Ginter (Freiburg), Götze (Bayern Munich), Kramer (Borussia Mönchengladbach), Khedira (Real Madrid), Kroos (Bayern Munich), Müller (Bayern Munich), Özil (Arsenal), Podolski (Arsenal), Reus (Borussia Dortmund), Schürrle (Chelsea), Schweinsteiger (Bayern Munich).

Puolėjas: Klose (Lazio).

Unibet“ siūlo 4.50 už tai, kad T.Mulleris bus rezultatyviausias Vokietijos rinktinės žaidėjas pasaulio čempionate, ir 5.50 už tai, kad vokiečiams daugiausia įvarčių pelnys M.Klose.

 

Įdomu tai, kad M.Klosei trūksta vos vieno įvarčio, kad taptų rezultatyviausiu visų laikų Vokietijos rinktinės žaidėju ir vos dviejų, kad aplenktų brazilą Ronaldo – futbolininką, įmušusį daugiausiai įvarčių pasaulio čempionatuose.

Ronaldo sąskaitoje – 15 įvarčių per 19 rungtynių, M.Klose, kaip ir jo tėvynainis Gerdas Muelleris yra įmušęs 14. M.Klose pasaulio čempionatuose taip pat yra sužaidęs 19 rungtynių.

2002 ir 2006 m. čempionatuose M.Klose pelnė po 5, 2010-aisiais Pietų Afrikoje – 4 įvarčius.

Labai didžiuojuosi savo rekordu, bet rekordai tam ir yra, kad juos kažkas laužytų. Būtų malonu, kad maniškis išsilaikytų kuo ilgiau, tačiau linkiu kažkam jį pagerinti, nes tai būtų į naudą pačiam futbolui“, – teigė Ronaldo.

Kartu su G.Mueleriu, kuris rinktinei atstovavo 1966-74 metais, M.Klose dalijasi pirmąja vieta rezultatyviausių visų laikų Vokietijos rinktinės žaidėjų sąraše. Abu yra pelnę po 68.

36-ą gimtadienį čempionato išvakarėse švęsiančiam „Lazio“ puolėjui tereikia įmušti kartą, kad aplenktų G.Muellerį. M.Klose šį sezoną, atstovaudamas „Lazio“, per 29 mačus pelnė 8 įvarčius.

Visi M.Klose įvarčiai Vokietijos rinktinėje ir pasaulio čempionatuose: