Brazilija vs. Olandija: ekspertų žvilgsnis


Košmarą pusfinalyje išgyvenusi Brazilijos rinktinė paskutinį savo pasaulio futbolo čempionato mačą žais su Olandija . Deja, tai nebus kova dėl trofėjaus. Futbolo ekspertai Jackas Langas ir Mohamedas Moallimas apžvelgia šias rungtynes dėl trečios vietos.

KOMANDŲ NAUJIENOS

Jackas Langas apie Brazilija: Po žeminančio pralaimėjimo vokiečiams visi spėlioja, kokia startinę sudėtį Brazilija išrikiuos mače su Olandija. Luizas Scolari šįkart gali daug ką nustebinti, aišku tik viena - tikrai nežais Neymaras.

Mohamedas Moallimas apie Olandiją: Vieta, kurios ne ypatingai trokšta nei vieni, nei kiti - čia ne olimpinės žaidynės, kur trečia vieta būtų geras rezultatas. Kita vertus, ne daug kas prognozavo, kad ši, ženkliai pasikeitusi lyginant su 2010 metais, olandų rinktinė nukeliaus taip toli. Lūkesčius komanda viršijo, bet du pralaimėjimai iš eilės svarbiausioje čempionato stadijoje priverstų pamiršti, kad iki tol turnyras buvo išties sėkmingas. Tikėtina, kad Louisas van Gaalas išrikiuos stipriausią galimą sudėtį. Juolab, kad jam tai bus paskutinės rungtynės prie Olandijos rinktinės vairo. Dar vienas motyvas: įveikti brazilus jų pačių žemėje, ko olandai iki šiol nėra padarę.

 

FORMA

Jackas Langas: Ką galima pasakyti apie sportinę formą po pralaimėjimo 1:7? Kokie žodžiai geriausiai apibūdintų tai, kas liko iš brazilų vilčių? Blogiausias dalykas, kuris ilgam išliks atmintyje - tai būtent tie skaičiai 1:7. Brutualūs skaičiai. Pralaimėjimas šešiais įvarčiais sukrėtė Braziliją. Tai ne šiaip pralaimėjimas, tai istorinė žymė.

Mohamedas Moallimas: So Kai atrodė, kad olandai gali panaikinti savo "baudinių prakeiksmą", viskas vėl stojo į savo vietas. Argentina aikštėje rodė didesnę iniciatyvą, ir ko gero nusipelnė vietos finale. Jei oranžiniai rungtynių pabaigą būtų sužaidę galingai kaip įprastai, pergalė galėjo būti pasiekta. Rungtynių pabaigą komanda žaidė turėdama šešis Olandijos lygos žaidėjus, kuriems nuo 22 iki 24 ir kurių visų laukia puiki ateitis, prieš Lionelį Messi ir kompaniją sužaidė taip gerai, kaip tik galėjo. Turint omeny, kiek talentų yra U-21 ir U-19 rinktinėse, Olandijos futbolo laukia šviesi ateitis. Van Gaalas padėjo puikius pamatus Guusui Hiddinkui, kuris darbo rinktinėje imsis po pasaulio čempionato.

 

KĄ SAKO TRENERIAI?

Brazilų Luizas Felipe Scolari: "Jei galėčiau paaiškinti, kas nutiko per tas šešias minutes, aš tai ir padaryčiau. Negaliu paaiškinti, negaliu pasiteisinti. Galime pralaimėti vienu ar dviem įvarčiais, bet mes pralaimėjome taip, kaip Brazilija niekad nebuvo pralaimėjusi per visą futbolo istoriją".

Olandų Louisas van Gaalas: "Aš manau, kad šios rungtynės neturėtų būti žaidžiamos ir tai kartoju jau dešimt metų. Rungtynių dėl trečios vietos neturėtų būti, nes pasaulio čempionate yra tik vienas apdovanojimas - čempionų titulas". 

 

KERTINIAI ŽAIDĖJAI

Jackas Langas: Jei brazilai vėl ginsis taip prastai, kaip mače su vokiečiais, Julio Cesaro laukia karštas vakaras. Vartininkas, kuris tapo atpirkimo ožiu dėl klaidų, padarytų 2010 metų mače su olandais, vienas iš nedaugelio brazilų žaidėjų šiame čempionate, kurio negalima kažkuo kaltinti.

Mohamedas Moallimas: Paskutinį kartą olandai dėl trečios vietos žaidė 1998 metais, kai pralaimėjo Kroatijai. Jei olandai šįkart nori laimėti, nepastovusis Arjenas Robbenas pagaliau turi sužaisti pagal savo galimybes. Jo sąskaitoje trys įvarčiai, tačiau nė vieno, pelnyto per paskutines ketverias rungtynes. Gali būti, kad tai paskutinės pasaulio čempionato rungtynės A.Robbeno karjeroje - tuo pačiu ir paskutinė galimybė pagerinti Johnny Repo, rezultatyviausio visų laikų olando pasaulio čempionatuose, septynių įvarčių rekordą. A.Robbeno sąskaitoje - šeši įvarčiai.

 

GERIAUSIOS LAŽYBOS

Jackas Langas: Olandai laimės 3.35. Brazilai vis dr ašaroja po skaudžiai pralaimėto pusfinalio. Sunku žaizdas po tokio smūgio išsilaižyti.

Mohamedas Moallimas: Olandai, kurie per pirmas ketverias čempionato rungtynes pelnė 12 įvarčių, nesugebėjo įmušti nė vieno per paskutines dvejas. Pats laikas nutraukti šį badą. 10 iš 12 įvarčių olandai pelnė sužaidus daugiau nei 45 minučių. Vienas tikslus smūgis antrajame kėlinyje ir kukli olandų pergalė - kodėl gi ne? 12.00 kad olandai laimės 1:0.

 

REZULTATO SPĖJIMAS

Jackas Langas: Brazilija 0-1 Olandija 12.00

Mohamedas Moallimas: Brazilija 0-1 Olandija 12.00