Brazilija vs. Kolumbija: ekspertų žvilgsnis


Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje - dviejų Pietų Amerikos komandų akistata. Įspūdingai žaidžianti Kolumbija prieš blankokai atrodančią, tačiau bet kada suspindėti galinčią Braziliją. Ar brazilai sustabdys Jamesą Rodriguezą? O galbūt visą dėmesį pasiglemš Neymaras? Futbolo eksptertai Jack Lang ir Juan Arango  apžvelgia šią dvikovą.

KOMANDŲ NAUJIENOS

Jackas Langas apie Brazilija: Visa šalis sulaikė kvėpavimą, kai Neymaras mače su Čile susižeidė. Panašu, kad brazilų vunderkindas bus pasirengęs pradėti ketvirtfinalio rungtynes nuo pradžių, bet tas nerimas tik patvirtina faktą, kiek mažai paramos iš kitų puolimo grandies žaidėjų čempionate sulaukia Neymaras. Fredas ko gero pradės rungtynes starto sudėty, nors ir labai stinga jo indėlio. Oscaras ir Hulkas taip pat turėtų išsaugoti savo vietas. Luizas Gustavo yra suspenduotas, tai reiškia, kad Ramirezas arba Hernanezas pasirodys aikštėje nuo pradžių.

Juanas Arango apie Kolumbiją: Kolumbijoje tvyro nuojauta, kad pasaka, kurią rinktinė kuria Brazilijoje, dar nesibaigs. Visi rinktinę mato kaip komandą, turinčią viską ko reikia, kad galėtų žengti dar toliau. Jose Pekermanas žino, kaip pasiruošti mačui ir jo neblaško visas tas ažiotažas, kilęs aplink rinktinės žvaigždę Jamesą Rodriguezą. Jis išlieka maksimaliai susitelkęs, nekreipdamas į žiniasklaidoje plintančias kalbas apie kritusią brazilų formą.

 

FORMA

Jackas Langas: Netgi aštuntfinalyje Brazilija dar nežaidė taip, jog įrodytų, kad gali laimėti pasaulio čempionatą. Mačą su Čile brazilai pradėjo neblogai, bet seni įpročiai netrukus grįžo: panašu, kad Scolari komanda tiesiog negali dominuoti aikštės vidury ir remiasi ilgais perdavimais į kraštus. Kolumbija nubaus, jei tie perdavimai bus netikslūs.

Juan Arango: Kolumbija prieš Urugvajų žaidė labai užtikrintai, ir ko gero niekas taktinėse schemose nesikeis. Kita vertus, daug kas kalbėjo apie tai, kad tame mače svarbiausias buvo mentalinis nusiteikimas. Brazilijos rinktinė šiuo metu yra žiniasklaidos keliamos audros sūkuryje. Žiniasklaidos, kuri stebėdama baudinių seriją su Čile, suabejojo brazilų psichologine stiprybe. Kita vertus, Jose Pekermanas ir kompanija ruošiasi žaisti prieš tą Braziliją, kuri gali atskleisti visą savo potencialą.Luizo Felipe Scolari komanda bet kurią akimirką gali pradti žaisti nuostabų futbolą, nepaisant to, kad tendencijos rado priešingai.

 

KĄ SAKO TRENERIAI

Brazilų strategas Luizas Felipe Scolari: “Mes turėjome tris idealias progas pelnyti antrą įvartį (mače su Čile), be to nepadarėme. Kontroliavome žaidimą ir turėjome daugiau progų. Bet kai žaidi drąsiai, visuomet rizikuoji. Esame naujai suburta rinktinė, o netgi patyrę žaidėjai jaučia įtampą. Jei sako, kad nejaučia - meluoja”.

Kolumbijos treneris Jose Pekermanas: "Mes žaidžiame gerai kaip komanda. Labai solidi komanda. Esame puikioje formoje, bet žinome, kad ketvirtfinalio mačas mums bus labai sunkus, juk žaisime su Brazilija".

 

KERTINIAI ŽAIDĖJAI

Jackas Langas: Brazilų viltys ir vėl guls ant Neymaro pečių, bet kitas labai svarbus žaidėjas bus Fernandinho (nuotraukoje). Turint omeny, kad negalės žaisti Luizas Gustavo, Fernandinho turės daugiau gynybinių užduočių, pirmiausia - prižiūrint Jamesą Rodriguezą. Jis turi daugiau nei pakankamai sugebėjimų, kad tai padarytų, bet tuo pačiu reikės rasti kalbą aikštės viduryje su nauju partneriu - Ramirezu.

Juan Arango: Kai visų akys bus nukreiptos į "Monaco" žvaigždę Jamesą Rodriguezą, puikų šansą atsiskleisti gauna "Fiorentina" krašto saugas Juanas Cuadrado. Jo mikrodvikova su "Real" gynėju Marcelo žada būti itin įdomi. Kolumbija moka žaisti efektyviai išnaudodama kraštus, ir čią Cuadrado vaidmuo labai svarbus.

 

GERIAUSIOS LAŽYBOS

Jackas Langas: 2.02 kad Kolumbija nepralaimės. Vienos komandos žaidimas stringa, o žaidėjus slegia spaudimas. Kita - ko gero didžiausią įspūdį čempionate paliekanti komanda. Braziliją palaikys tribūnos, tačiau dažnai komandų sportinė forma atsveria šį aspektą. 

Juanas Arango: Jei Brazilija didžiausią dėmesį sutelks Jamesui, atsiras erdvės tokiems žaidėjams kaip Jacksonas Martinezas arba Cuadrado. Mano pasiūlymas: 7.50 kad Cuadrado įmuš įvartį. 

 

REZULTATŲ SPĖJIMAS

Jackas Langas: Brazilija 1-1 Kolumbija 7.00

Juanas Arango: Brazilija 0-2 Kolumbija 20.00