Brazilija vs. Čilė: ekspertų žvilgsnis


Tautos viltys dar kartą guls ant Neymaro pečių, kai Brazilija ir Čilė susikaus pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje. Ekspertai Jack Lang   ir Joel Sked  apžvelgia šią gyvenk arba mirk dvikovą.

KOMANDŲ NAUJIENOS

Jackas Langas apie Brazilją: Sveikas protas sako, kad Luizas Felipe Scolari pagaliau turi pakeisti savo startinę vienuolikę, kuria remiasi dar nuo Konfederacijų taurės turnyro. Jei Fredas, pagaliau atidaręs įvarčių sąskaitą mače su Kamerūnu, galbūt ir išsaugos vietą startinėje sudėtyje, tai itin blankiai žaidžiantis vidurio saugas Paulinho ko gero turės užleisti savo vietą. Fernandinho, kuris įmušė į Kamerūno vartus pakilęs po keitimo, turėtų žaisti nuo pradžių. Dani Alvesas taip pat neblizga kraštuose, o savo eilės laukia Maiconas.

Joelis Skedas apie Čilę: Nėra jokių traumų, kurios galėtų įtakoti Jorge Sampaoli planus, nors du pasikeitimus po pralaimėjimo olandamas galima įtarti. Arba kitaip tariant, argentinietis greičiausiai grįš prie sudėties, kuri pradėjo rungtynes su australais: Bravo; Isla, Medelis, Jara, Mena; Diazas, Aranguizas, Vidalis; Valdivia, Sanchezas ir Vargas. Vidalis ir Valdivia buvo išimti iš starto sudėties mače su olandais, ir agresyvumo stoka puolime treneriui neturėjo patikti.

 

SPORTINĖ FORMA

Jackas Langas: Rungtynės su Kamerūnu atskleidė dvi brazilų puses. Iki pertraukos jie priminė komandą, kuri sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Meksika. Kai saugų žaidimas stringa ir darbo turi imtis Davidas Luizas, ilgais perdavimais bandydamas maitinti Neymarą ir Hulką. Tik Fernandinho pasirodymas aikštėje grąžino Braziliją į ritmą. Antras kėlinys buvo geriausios 45 brazilų minutės šiame čempionate kol kas.

Joelis Skedas: Čilė rungtynėse su olandais kamuolį kontroliavo 64 proc. laiko, tačiau nesugebėjo sukurti nieko pavojingo. Olandų vartų sargui  Jasperui Cillessenui tai buvo gana ramios rungtynėse. Nesugebėjo pramušti gynybos, kurią ne vienas Čilės rinktinės narys prieš rungtynes kritikavo. Belieka tikėtis, kad pakeitimai starto sudėtyje pakeis ir komandos žaidimą. Prieš Braziliją Čilė laimi labai retai: vos 7 pergalės per 68 tarpusavio mačus. Būtent brazilai čiliečius eliminavo 1998 ir 2010 metų čempionatuose.

 

KĄ SAKO TRENERIAI

Brazilijos strategas Luizas Felipe Scolari: “Mano treniruojamai Brazilijos rinktinei prieš Čilę teko žaisti dukart. Žinau, koks stiprus tai varžovas. Jie turi pakankamai aukščiausio lygio žaidėjų. Jei galėčiau rinktis, rinkčiausi kitą varžovą. Žaisti prieš Pietų Amerikos komandas visuomet sunkus".

Čilės treneris Jorge Sampaoli: “Mums kiekvienas varžovas, su kuriuo susitiktume, būtų nelengvas. Yra dalykų, kuriuos dar turime nublizginti, bet komandos, kuri pasitiki savo žaidimo stiliumi ir galimybėmis, tai nepakeis". ,

PAGRINDINIAI ŽAIDĖJAI

Jackas Langas: Negi tikrai reikia klausti? Neymaras įrodė savo klasę keturiais įvarčiais į Kamerūno ir Kroatijos vartus. Įspūdingas kamuolio valdymas, protingi atakų pabaigimai. Kuo Brazilija toliau eis, tuo Neymaro svarba bus dar didesnė.

Joelis Skedas: Žmogus, kuriam bus patikėta gynyba prieš Neymarą - "Juventus" gynėjas Mauricio Isla. Italijoje sezonas jam nebuvo labai sėkmingas, įskaitant keletą vidutiniškų pasirodymų Europos lygoje. Tai nuo pat pradžių buvo šioks toks pavojaus signalas Čilei, tačiau jei nori peržengti aštuntfinalį - privalo sulaukti gero žaidimo iš Islos. 

 

GERIAUSIOS LAŽYBOS

Jack Lang:  1.85 kad įmuš abi komandos. Brazilijos gynyba buvo įspūdinga pastaraisiais metais, tačiau šiame turnyre skilinėja, ypač kraštuose. Tuo tarpu Čilė turi itin stiprius krašto žaidėjus, tad būdų pasiekti įvartį turėtų rasti.

Joel Sked:  5.00 kad bus pelnyta daugiau 4,5 įvarčio. Tai būtų tipinės rungtynės šioms komandoms. Brazilija atakuos, Čilės tai nesutrikdys ir ji atsakys tuo pačiu. Bus atviros rungtynės. 

 

REZULTATO SPĖJIMAS

Jackas Langas: Brazilija 2-1 Čilė (9.00)

Joelis Skedas: Brazilija3-2 Čilė (25.00)

 

 

Komandų palyginimas:

 

 

3

FIFA reitingas

14

7

Taškai grupėje

6

9-2

Įvarčių santykis

5-3

5

Rezultatyvūs perdavimai

3

127

Atakos

98

47

Smūgiai

25

35

Smūgiai į vartų plotą

14

16

Tolimi smūgiai

4

8

Solo reidai į baudos aikštelę

9

9

Nuošalės

5

76 proc.

Perdavimų tikslumas

79 proc.

25 proc.

Skersavimų tikslumas

29 proc.

18

Kampinai

11

41

Laimėtos mikrodvikovos

30

5

Atremti smūgiai

12

37

Pražangos

38

4

Geltonos kortelės

4

0

Raudonos kortelės

0