Belgija pasaulio futbolo čempionate: su Adnanu Januzaj


 Šį sezoną sužibėjęs „Manchester United“ talentas Adnanas Januzaj pagaliau apsisprendė – jis atstovaus Belgijos rinktinei ir dalyvaus pasaulio čempionate Brazilijoje.

Šį faktą pirmasis socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė Belgijos rinktinės teneris Marcas Wilmotsas. „Gavau oficialų Adnano Januzaj patvirtinimą, kad savo karjerą jis sies su Belgijos rinktine!“, – džiaugsmo neslėpė treneris.

Netrukus žinią patvirtino ir futbolininko agentas Dirkas de Vriese. „Tai buvo logiškas sprendimas. Adnanas gimė Belgijoje, čia užaugo, čia išmoko žaisti futbolą. Anglija? Žinoma, rimtai svarstėme ir šį variantą, bet priėmėme gana lengvą sprendimą“, – teigė D. de Vriese.

Kaip žinia, Briuselyje, Belgijoje, bet emigrantų iš Kosovo šeimoje gimęs A.Januzaj galėjo rinktis, kuriai šaliai atstovauti. Į jį taip pat pretendavo Serbija, Kroatija, Turkija, Albanija ir Anglija, į kurią futbolininkas persikėlė būdamas 16-ikos. Tiesa, Anglijai pagal FIFA taisykles A.Januzaj būtų galėjęs atstovauti tik nuo 2018 metų.

Neabejojama, kad perspektyviausia pasaulio futbolo rinkine vadinama Belgija, kurios pagrindą sudaro jauni, bet jau elitiniuose klubuose žaidžiantys žaidėjai, kaip reikiant patriukšmaus Brazilijoje.

Net 11 praėjusiais metais Belgijos rinktinėje žaidusių futbolininkų rungtyniauja „Premier“ lygoje, turi Belgija žaidėjų ir Ispanijos, Italijos, Rusijos aukščiausiose lygose.

A.Januzaj prisijungs prie Romelu Lukaku (Everton), Edeno Hazard'o (Chelsea), Moussa Dembele (Tottenham), Marouane Fellaini (Manchester United), Thomo Vermaeleno (Arsenal), Vincento Kompany (Manchester City), Simono Mignolet (Liverpool) ir kitų vaikinų, kurių dėka belgų ambicijos tarpautinėje arenoje – kaip niekad didelės.

Tiesa, jau aišku, kad rinktinei nepadės vienas atakų lyderių Christianas Benteke iš „Aston Villa“, kuris praėjusį – debiutinį – sezoną „Premier“ lygoje sugebėjo įmušti 19 įvarčių.

Atrankos į pasaulio čempionatą ciklą Belgija baigė su 26 taškais iš 30 galimų. Šiuo metu, kiek smuktelėję, bet užimą aukštą 12 vietą FIFA reitinge. Aukščiau olandų, prancūzų ir rusų.

Belgai pasaulio čempionato H grupėje kausis su Pietų Korėjos, Alžyro ir Rusijos rinktinėmis.

Unibet“ siūlo 1.60, kad Belgija laimės grupės varžybas.

Ir 6.00 – kad galiausiai užkops ant apdovanojimų pakylos. Palankiau vertinamos tik keturių rinktinių – brazilų, vokiečių, ispanų ir argentiniečių – galimybės.