Barcelona vs. Real: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Didžiausias Barcelona nerimas yra susijęs su Sergio Busqetso forma. Šis futbolininkas dėl čiurnos traumos praleido pergalingas Čempionų lygos rungtynes su Manchester City. Galbūt ir gali pasirodyti aikštėje sekmadienio vakarą, bet tai sunkiai tikėtina. Tai reiškia, kad Javieras Mascherano vėl turės žaisti aikštės vidury, nustumdamas Jeremy Mathieu į centro gynėjų liniją kartu su Gerardu Pique.

Jamesas Rodriguezas yra vienintelė didesnė Madrido Real netektis. Kolumbietis savaitės pradžioje paviešino Instagram nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip jis atlieka baudos smūgį, tarsi leisdamas suprasti, kad vis labiau atsigauna po pėdos traumos. Nesitikima jį pamatyti El Clasico mače, tačiau svarbiausia žinia Madridui, kad pagaliau visiškai atsigavo Luka Modričius. 

 

DABARTINĖ FORMA

Real Madrid CF v FC Schalke 04 - UEFA Champions League : News Photo

Nuo pralaimėjo Real Sociedad ekipai sausio pradžioje, kai Lionelis Messi dėl rankos traumos buvo paliktas ant atsarginių suolo, Barsa ir pats Messi demonstruoja įspūdingą formą. Laimėjo devynias iš paskutinių dešimties lygos rungtynių, o Čempionų lygoje eliminavo Man City vienuolikę.

Real žaidimas paskutiniu metu ėmė mikčioti - pralaimėjo Athletic ir Atletico klubams bei sužaidė lygiosiomis su Villarreal per paskutines šešias lygos rungtynes. Pralaimėjimas namuose Schalke ekipai tik vainikavo šią krizę. 

Barsa pralaimėjo tarpusavio rungtynes 1:3, kai komandos spalį buvo susitikusios Bernabeu stadione Madride. Real triumfavo dėka užtikrinto Marcelo ir Isco žaidimo kairiajame krašte, kas visiškai neutralizavo Xavi. Šis, beje, sekmadienio mače greičiausiai nepasirodys.

 

DIDYSIS BBC

Garethas Bale'as negalėjo žaisti pirmajame El Clasico spalį, tad Carlo Ancelotti tuomet panaudojo 4-4-2 schemą su Toni Kroosu ir Luka Modričiumi aikštės viduryje, Jamesu ir Isco - kraštuose. Kai gali žaisti Bale'as, Ancelotti naudoja 4-3-3, valą statydamas atakos dešinėje, Ronaldo - kairėje, o Karimą Benzemą - per vidurį. Šis trio ir vadinamas BBC.

Su mintimi, kad abu krašto puolėjai gali įkirtinėti į aikštės vidurį, kur gali susidaryti tam tikra grūstis, būtina, kad į atakas pasijungtų krašto gynėjai, savo opcijas pasiūlydami tam, kad žaidimas išsiplėstų. Gal dėl to, kad Real turi jau per daug ginklų, kuriais galėtų pasinaudoti, o gal dėl to, kad Ronaldo paskutiniu metu niršta ant kai kurių komandos draugų, konkrečiai - Bale'o... Real žaidimo ritmas atrodo išsibalansavęs. Tačiau turint omeny tai, kiek Real investavo į Bale'ą - tiek finansiškai, tiek emociškai - panašu, kad valas išlaikys savo vietą starto sudėtyje.

 

MESSI, NEYMARAS IR REAL KRAŠTO GYNĖJAI

Real Madrid CF v FC Barcelona - La Liga : News Photo

Tiesą sakant, Barcelonos puolimo trio iki šiol neatrodė taip galingai, kaip galbūt buvo tikėtasi. Messi, Neymaras ir Luisas Suarezas - ar jie tikrai pasiekė savo, kaip trejeto, galimybių ribas? Toli gražu, tačiau jie bent rado bendrą kalbą aikštėje, susižaidė ir to rezultatas - vienas po kito krentantys Messi įvarčiai. Taip, Suarezas kol kas nebėra ta įvarčių mašina, nėra toks aštrus priekyje, koks buvo paskutinį sezoną Liverpulyje. 

Messi ir Neymaras yra neprilygstami, kai reikia ištraukti krašto gynėjus iš savo pozicijų, bet tai gali būti ir rizikinga: Marcelo (buvo toks efektyvus spalį!) ir Danielis Carvajalis ne tik kad nebijo išeiti į priekį, bet ten gali būti ir labai pavojingi. Žinoma, tai tuo pačiu paliktų erdvės Messi ir Neymarui, todėl svarbiausios rungtynių mikrodvikovos virs būtent kraštuose: ar sugebės Marcelo ir Carvajalis apsiginti nuo Messi ir Neymaro išpuolių, ir tuo pačiu būti efektyvūs Real atakose?

 

RAKITIČIAUS VAIDMUO

Xavi "susidėvėjęs", Cescas Fabregasas parduotas... Tai reiškė, kad Barcelona turi rasti naują patikimą saugą. Rakitičius galbūt nėra toks idealių perdavimų specialistas kaip Xavi, tačiau pakankamai techniškas, kad suteiktų Barsai dinamikos ir greičio, kurio vienu metu itin trūko. Akistatoje su Man City Rakitičius įrodė esąs pasiruošęs kairiajame flange pakeisti Xavi.

 

VERDIKTAS

FC Barcelona v Manchester City - UEFA Champions League Round of 16 : News Photo

Vertinant dabartinę komandų formą, Barcelona yra labai stipri favoritė. 1.66 kad Barsa laimės.