Barcelona vs. Bayern: taktinė Jonathano Wilsono apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Bayern yra netekęs kelių pagrindinės sudėties žaidėjų. Davidas Alaba, Mehdi Benatia ir Arjenas Robbenas tikrai nežais dėl traumų. Robertas Lewandowskis susilaužė nosį Vokietijos taurės mače su Dortmundo Borussia, tačiau pats futbolininkas teigia, kad galės žaisti. Franckas Ribery ir Juanas Bernatas gydėsi čiurnos traumas ir abiejų situacija nėra visiškai aiški. Bastianas Schweinsteigeris pasigavo virusą. Javi Martinezas grįžo po kelio traumos.

Barsa turi pilną sudėtį, neskaitant Thomo Vermaeleno, kuris nuolatos traumuotas.

 

DABARTINĖ FORMA

Cordoba CF v Barcelona FC - La Liga : News Photo

Likus trims turams iki sezono pabaigos Barcelona pirmauja Primera lygoje, turėdama 2 taškų persvarą. 8-0 pergalė prieš Cordoba, 6-0 pergalė prieš Grenada. 10 pergalių ir vienerios lygiosios per pastarąsias 11 rungtynių. Ir pergalės prieš Manchester City bei PSG rodo, kad Barcelona sezono pabaigoje demonstruoja įspūdingą formą.

Bayern pralaimėjo Vokietijos taurės pusfinalį Dortmundui po baudinių serijos. Pralaimėjo šeštadienį Leverkuzeno Bayer ekipai. Tiesa, Bundeslygos titulas jau užsitikrintas, todėl tai nebuvo tragedija. Galime prisiminti, kad ir Porto ekipai pralaimėjo 1-3 pirmajame Čempionų lygos ketvirtfinalio mače. Vis dėlto už grubias gynybos klaidas Portugalijoje Bayern su kaupu atsiėmė Miunchene, kur triumfavo 6-1. Paskutinį kartą Bayner ir Barcelona žaidė 2013 metais, kai Čempionų lygos pusfinalį vokiečiai laimėjo bendru rezultatu 7-0.

 

BARSOS ATAKŲ TRIO

Jei abi komandos neturėtų bėdų dėl traumų, susitiktų beveik identiškos komandos kaip prieš dvejus metus pusfinalyje. Didžiausias pokytis būtų Barcelona atakos smaigalyje, kuriame dabar - Luisas Suarezas. Kartu su Neymaru ir Lioneliu Messi jie sudaro kone idealų atakos trio. Idealų, nes jei sezono pradžioje trio mechanizmas kažkiek strigo, dabar jis veikia be priekaištų. Trijulė rado bendrą kalbą ir tai atsiliepė rezultatams.

Šio trejeto atsiradimas netgi pakeitė visą Barcelona žaidimo stilių. Dabar užtenka permesti kamuolį trijulei ir žiūrėti, kas nutiks. Galų gale Barcelona nebenaudoja tokio totalinio spaudimo, kokį naudojo, kai puolimo trejetą sudarė Messi, Pedro ir Alexis Sanchezas. Ši trijulė perimdavo po 5.0 kamuolio per rungtynes, kai Messi, Suarezas ir Neymaras susigrąžina po 3,2 kamuolio per mačą.

 

GUARDIOLOS ĮTAKA

FBL-GER-BUNDESLIGA-LEVERKUSEN-BAYERN MUNICH : News Photo

Turbūt nėra trenerio, kuri sugebėtų pritaikyti savo taktiką kiekvienam varžovui taip, kaip Guardiola. Jis turi savo stilių, tačiau sugeba jį modifikuoti kiekvienam mačui, jei to, žinoma, reikia. Jis mėgsta radikalius pokyčius, ir dažnai tai pasiteisina. Niekas dabartinės Barcelona komandos nepažįsta geriau nei jis, todėl bus neapsakomai įdomu, kaip jis susitvarkys su iššūkiu iš taktinės pusės.

Net jei Barsa nebenaudoja tokio spaudimo kaip anksčiau, nebūtų netikėta, jei Guardiola nuspręstų žaisti greitais perdavimais į priekį, neužlaikant kamuolio aikštės viduryje. Žinoma, tai sudėtingiau padaryti, kai Lewandowskis iškritęs iš rikiuotės.

 

FLANGAI

Barcelona mėgsta atakose išnaudoti savo krašto gynėjus - Dani Alvesą ir Jordi Albą. Varžovams tai leidžia apčiuoti vieną iš ne daugelio silpnų katalonų vietų - žaidimą galva. Perdavimai į kraštus už minėtų gynėjų nugarų, iš kur seka skersavimai į baudos aikštelę, tikintis, kad puolėjas užbaigs ataką smūgiu galva - tai patikrintas būdas įveikti Barcelona ekipą.

Vis dėlto vokiečiams bus sunku tuo pasinaudoti. Bayern turi bėdų su pagrindiniu vidurio puolėju, Robbeno nebus krašte, neaišku ir dėl Ribery. Akistatoje su Porto netgi Lahmas ėmėsi krašto saugo užduočių, tačiau išpildyti atakas kraštais, kai nėra Lewandowskio, nebus lengva.

 

VERDIKTAS

FBL-ESP-LIGA-CORDOBA-BARCELONA : News Photo

Bayern turi pernelyg dau bėdų dėl traumų, todėl Barcelona tampa pakankamai ryškia mačo favorite - 1.72.

Klausimas tik toks, kokią naudą prieš atsakomąsias iš to gali išpešti Barcelona? 3.55 kad Barcelona palnys 2 įvarčius.