Baltijos taurė: Lietuva su Luku Spalviu prieš stipriausios sudėties suomių rinktinę


Ketvirtadienį startuoja keturių komandų Baltijos taurės turnyras, kuriame favoritais laikomis Suomijos futbolininkai. Būtent su jais pusfinalyje susikaus Lietuvos rinktinė.

Suomių pajėgumą atspindi ir vieta FIFA pasaulio rinktinių reitinge, kur ši šalis žengia 54 vietoje. Lietuva užima 104 poziciją, Latvija – 109, Estija – 94.

Paskutiniame atrankos cikle Suomija savo grupėje liko trečioje vietoje – už Ispanijos ir Prancūzijos nugaros. Suomiai įveikė Baltarusiją bei Gruziją, taip pat kartą netikėtai sužaidė lygiosiomis su ispanais.

Šiemet vykusiose kontrolinėse rungtynėse Suomija svečiuose 2:1 nugalėjo Vengriją ir namuose rezultatu 2:2 sužaidė su Čekija.

Baltijos taurės turnyrui suomiai surinko beveik visus pajėgiausius žaidėjus. Ekipos branduolį sudaro įvairiuose užsienio čempionatuose žaidžiantys futbolininkai. Keturi atstovauja Vokietijos, trys – Norvegijos ir Olandijos, du – Rusijos klubams.

Vienas ekipos lyderių - komandos kapitonas Niklas Moisanderis. 28 metų gynėjas atstovauja garsiajam Amsterdamo „Ajax" klubui, kuris suomį prieš dvejus metus už 4 mln. eurų įsigijo iš Alkmaaro AZ. Olandų pirmenybėse žaidžia ir kairiojo krašto gynėjas Jukka Raitala.

Futbolo rinkoje iš Suomijos rinktinės labiausiai vertinamas rusų kilmės saugas Romanas Jeriomenka. Italijoje kelis sezonus praleidusį žaidėją pries trejus metus Kazanės „Rubin“ įsigijo už 13 milijonų eurų.

26-ąjį kartą vykstančiose Baltijos taurės varžybose Suomijos atstovai dalyvauja antrąjį kartą. Prieš dvejus metus suomiai finale po baudinių serijos nusileido Latvijos komandai.

Priešingai nei suomiai, lietuviai turnyre dalyvaus eksperimentinės sudėties. „Manau, kad rungtynėms pasiruošėme puikiai, tad būsime ir gerai nusiteikę, ir pilni jėgų. Tikrai nebijome varžovų. Norime laimėti turnyrą ir dėl to kovosime, – sakė saugas Artūras Žulpa – Šis turnyras – šansas kitiems žaidėjams, kurie pakviesti pirmą ar antrą kartą – kaip aš pats“.

Pirmą kartą prie nacionalinės rinktinės prisijungė Rumunijoje žaidžiantis saugas Aurimas Vertelis, Pakruojo „Kruojos“ saugas Tautvydas Eliošius.

Po trumpesnės ar ilgesnės pertraukos į komandą pakviestas taip pat rumunų klubui šį sezoną atstovavęs Vytautas Černiauskas ir būrys Lietuvos kubų žaidėjų: gynėjai Andrius Bartkus, Ramūnas Radavičius, saugai Vytautas Lukša, Linas Pilibaitis, Artūras Žulpa, puolėjai Tadas Eliošius ir Ričardas Beniušis.

Ir žinoma – danų „Aalborg“ klube tiesiog sensacingai žaidęs Lukas Spalvis.

Lietuvos ir Suomijos futbolo rinktinės šiuolaikiniame futbole tarpusavyje nerungtyniavo. Paskutinė komandų dvikova vyko tarpukaryje, prieš 76 metus. Tuomet Helsinkyje suomiai nugalėjo 3:1.

Lietuva 4.25, lygiosios 3.75, Suomija 1.70