Atletico vs. Barcelona: lyderių kaktomušaNors Madrido „Atletico“ ir „Barcelona“ kiekvieną sezoną tarpusavyje žaidžia po du kartus, šeštadienį įvyksianti dvikova yra tik ketvirtoji per 20 metų, kuomet šios ekipos ginklus suremia būdamos turnyrinės lentelės viršūnėje, rašo fcbarcelona.lt.

Šiame sezone „Barcelona“ ir „Atletico“ taip pat užima pirmąsias dvi pozicijas Primeroje ir savo sąskaitose turi po 49 taškus. Tiesa, formaliai laipteliu aukščiau yra dabartiniai Ispanijos čempionai, turintys geresnį įmuštų bei praleistų įvarčių santykį.

Pirmą kartą būdamos tokiose pozicijose Madrido ir Barselonos komandos jėgas išmėgino 1995-1996 metų sezone. Tuomet „Barcelona“ vyko į Ispanijos sostinę tikėdamasi panaikinti vieno taško „Atletico“ atotrūkį lentelėje, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis. Namo katalonai išvyko turėdami jau keturių taškų deficitą, nes Madrido komanda šventė pergalę rezultatu 3:1.

Antrą kartą lyderių akistata buvo žaidžiama tų pačių metų sezono antrajame Ispanijos čempionato rate. Tuomet „Atletico“ komanda buvo surinkusi 74 taškus ir žengė pirma, o antroje pozicijoje įsitaisiusi „Barcelona“ savo sąskaitoje turėjo 71 tašką. Katalonų mėginimas gimtajame Camp Nou stadione pavyti „matracus“ vėl baigėsi nesėkme. Tokiu pačiu rezultatu 3:1 pergalę šventė „Atletico“.

Trečiosios dvikovos teko laukti net 17 metų. 2012-2013-ųjų sezone Tito Vilanovos treniruojama „Barcelona“ prieš mačą su "Atletico" turėjo 43 taškus po 15 turų, o Diego Simeone's komanda po tiek mačų turėjo 36 taškus ir žengė antroje vietoje. Tąkart įtikinamą pergalę rezultatu 4:1 iškovojo katalonai, kurie atotrūkį nuo Ispanijos sostinės komandos padidino iki 9 taškų.

Koks scenarijus laukia šįkart? Atletico 3.25, lygisios 3.45, Barcelona 2.20

„Barcelona“ vėl žaidžia su Lioneliu Messi, kuris po mėnesį gydytos traumos grįžo Karaliaus taurės mače su „Getafe“ ir per pusvalandį pasižymėjo dviem įvarčiais. 2.02 už tai, kad L.Messi įvartį pelnys ir Madride.

Nors žais išvykoje, mačo favorite laikoma „Barcelona“. „Atletico“ paskutinį kartą „Barcelona“ ekipą įveikė 2010 metų pavasarį, tai yra, nelaimėjo nė karto per pastaruosius aštuonis tarpusavio mačus.

Paskutinėse rungtynėse, rugpjūtį vykusiame atsakomajame Ispanijos Supertaurės mače, „Barcelona“ pranoko Madrido ekipą, nors pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 0:0. Lygiosiomis pasibaigė ir pirmasis taurės mačas savaite anksčiau – 1:1.

Tačiau „Primera“ lygoje „Barcelona“ taškų „Atletico“ klubui paprastai nedalina – šešios iš eilės katalonų pergalės, kuriose „Barsa“ mušdavo bent po du įvarčius, nesvarbu – žaisdavo namuose ar išvykoje.