Arsenal vs. Manchester United: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Vienintelė gera Arsenal pralaimėjimo Olympiakos ekipai naujiena yra ta, kad Francis Coquelin antrajame kėlinyje buvo pakeistas ne dėl traumos - tai buvo taktinis keitimas. Virš Laurent'o Koscielny ir Mathieu Flamini galvų sklando abejonių debesys, o Jackas Wilshere'as, Tomas Rosicky ir Danny Welbeck iš rikiuotės iškritę neabejotinai.

Manchester United didžiausios problemos susijusios su Luke 'o Shaw ir Marcoso Rojo netektimis. Mače su Wolfsburg Louisas van Gaal problemą išsprendė Matteo Darmianą iš dešinio gynybos krašto perkeldamas į kairįjį, tačiau jį pakeitęs Antonio Valencia trenerio lūkesčių nepateisino ir per pertrauką buvo pakeistas į  Ashley Youngą.  Michaelas Carrickas ir Ander Herrera taip pat "ant klaustuko".

 

DABARTINĖ FORMA

FBL-EUR-C1-MAN UTD-WOLFSBURG : News Photo

Šios savaitės United pergalė Čempionų lygoje buvo penktoji raudonųjų velnių pergalė per šešerias rungtynes nuo tansferų lango užsidarymo. Pakankamai tvirtas pagrindas pradedant pakankamai nepatogų spalio mėnesį, kuomet ir paaiškės, kiek iš tiesų pajėgus United nuveikti šį sezoną.

Arsenal, kaip visuomet - komanda, susidedanti iš kelių sluoksnių. Komanda, galinti įveikti stipriausius varžovus, ir tuo pačiu komanda, galinti psichologiškai visiškai subyrėti, patyrusi tik kiek didesnį spaudimą nei įprasta. Kaip tai nutiko rungtynėse su Chelsea ar Olympiakos, kai demonstravo žaisimą žemiau visų savo standartų.

Emirates stadione United praėjusį sezoną laimėjo 2:1, nors tai ir nebuvo įtikinantis pasirodymas. Prieš tai Old Traforde komandos pasidalijo po tašką, sužaisdamos 1:1. 

 

SAUGŲ LINIJA

Turėdama Morgano Schneiderlino, Bastiano Schweinsteigerio ir Carricko trijulę, United ko gero turi stipriausią vidurio daugų liniją lygoje – nors, nepaisant, jog yra Philas Jonesas, dar trūksta griauti sugebančių žaidėjų. Žinoma, žais tik du iš jų, tačiau Arsenal ekipai bus neįtikėtinai sunku perimti iniciatyvą aikštės viduryje.

Coquelinas toli gražu nežaidžia taip efektvyiai kaip praėjusį sezoną – turint omeny mažą jo patirtį, sunku tikėtis, kad žaidimo kokybė staigiai pasikeis. Aikštės viduryje Arsenal jaus didelę grėsmę ir vargu, ar šiai komandai pavyks ilgiau kontroliuoti kamuolį. Mesutas Ozilas yra puikus kūrėjas, tačiau nepakankamai aštrus, kad pataisytų padėtį.

 

ALEXIS SANCHEZAS

Arsenal FC v Olympiacos FC - UEFA Champions League : News Photo

Alexis Sanchezas lėtai pradėjo sezoną, tačiau mačuose su Leicester ir Olympiakos vėl žaidė it būdamas geriausioje savo formoje. Per šias dvejas rungtynes pelnė 4 įvarčius ir buvo nuolatinė grėsmė varžovams. Jei Arsenal pasirinks žaisti kontraatakomis, dėl savo greičio jis vėl taps pagrindine Arsenal viltimi kabintis už kamuolio ir kurti progas.

Arsenal gerbėjus dar labiau turėtų įkvėpti faktas, kad Sanchezas žais ne prieš Darmianą, bet prieš Valencia ar Youngą. Valencia nesusitvarkė su Julianu Draxleriu ir įpusėjus mačui buvo pakeistas. Youngas natūraliai yra kairio krašto žaidėjas ir toli gražu ne gynėjas, todėl Arsenal turėtų pasistengti išnaudoti šią silpną United vietą.

 

ARSENAL PUOLĖJAS

Ką Arsenal turėtų statyti puolėjo pozicijoje? Theo Walcottas per 12 paskutinių rungtynių, pradėtų starto sudėty, pelnė 10 įvarčių. Tačiau Arsene'ui Wengerui gali pasirodyti, kad fiziškai galingesnis Olivier Giroud labiau tinkamas rungtynėms, kuriose, tikėtina, Arsenal jaus milžinišką spaudimą. 

Giroud įveiktų Daley Blindą oro dvikovose,  o Walcotto pranašumas yra greitis. Sunku nuspręsti, kuris turėtų didesnį pranašumą prieš Blindą - gynėją, kurio sugebėjimas užsiimti poziciją yra kone nepriekaištingas. Vis dėlto Walcotto vikrumas bei gebėjimas žaisti plačiau apsunkintų ir krašto gynėjų darbą, tad jo pasirinkimas atrodo realesnis.

 

VERDIKTAS

Manchester United FC v VfL Wolfsburg - UEFA Champions League : News Photo

Visada yra tikimybė, kad Arsenal tai bus viena tų gerųjų dieną, kai pergalė nuskinama lengvai ir gražiai, tačiau vertinant dabartinę formą - United yra labiau subalansuota ir stabiliau savo žaidimą gerinanti komanda. Anthony Martialis įnešė ypač daug teigiamos energijos - ne tik pats mušdamas įvarčius, bet ir kurdamas progas kitiems, tad Van Gaalo komandos pergalė su 3.85 koeficientu - labai patrauklus pasiūlymas.