Arsenal vs. Manchester United: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Atrodė, sunkiai įmanoma, tačiau per tarptautinių varžybų pertrauką Manchester United traumų problemos tapo dar rimtesnės.

Pradėkime nuo to, kas jau buvo žinoma: Marcos Rojo gydosi peties traumą ir nežais dar bent dvi tris savaites. Ashley Youngas turi kirkšnies problemą, o Jesse Lingaardas - kelio.

Prie jų prisijungė Daley Blindas, kuris susimušė kelį Olandijos rungtynėse su Latvija. Dvi savaites jis žaisti negalės. Davidas De Gea, panašu, gali žaisti, nepaisant išnarinto piršto.

Angelis Di Maria, Luke'as Shaw, Michaelas Carrickas, Rafaelis, Philas Jonesas, Radamelis Falcao ir Jonny Evansas - visų jų galimybės pasirodyti aikštėje taip pat abejotinos.

Arsenal traumuotų sąrašas toks: Mathieu Debuchy, Laurent'as Koscielny, Mesutas Ozilas ir Davidas Ospina,prie kurių dar galima prijungti Danny Welbecką, kuris atstovaudamas Anglijai pasitempė pakinklinę sausgyslę. 

 

PRAĖJĘS SEZONAS

United praėjusį sezoną buvo ta komanda, kuri nutraukė Arsenal nepralaimėtų rungtynių nuo sezono pradžios seriją. Vienintelį rungtynių įvartį tuomet pelnė Robinas van Persie.

Tai nebuvo gražios rungtynės, labiau primenačios ankstesnių laikų susirėmimus nei pastarojo meto labiau atvirus mačus. Ir, žinoma, tai buvo reta Davido Moyeso triumfo akimirka.

Turbūt ne atsitiktinai, United tas rungtynes žaidė visai kaip Everton: leidžia Arsenal žaidėjams kontroliuoti kamuolį (60 proc., kaip paaiškėjo vėliau), bet veda iš proto savo kibiu žaidimu.

Panašus scenarijus klostėsi ir atsakomosiose rungtynėse Londone, kai Arsenal kamuolį kontroliavo 58 proc. laiko, turėjo 17 progų įvarčiui, United tik 6, tačiau susitikimas vis tiek baigėsi lygiosiomis 0:0.

Taip žaisti - atiduoti kamuolį ir laukti rezultato - nėra priimtina Louiso van Gaalo natūrai, ir ko gero ne pati geriausia taktikai komandai, kuri šiuo metu yra tokia išbalansuota.

 

UNITED TAKTIKA

Van Gaalas ko gero liks ištikimas savo žaidimo stiliui, tik gali pasikeisti taktinė schema. Sezono pradžioje buvo 3-4-1-2 su saugų rombu aikštės viduryje. Pastaruoju metu Van Gaalas labiau pasikliauja 4-3-3. Tačiau pasveikus Falcao United ko gero grįš prie schemos su dviem puolėjais. Be to, nesunku įsivaizduoti, kad tokia schema žaidžiant prieš dabartinį Arsenal gali pasiteisinti.

Arsenal silpniausia vieta - daugiau nei akivaizdi. Tai - atraminio saugo pozicija. Netgi Arsenal vartininkas Wojciechas Szczesny šią savaitę viešai pareiškė, jog norėtų, kad klubas įsigytų pajėgų saugą, galintį padėti keturiems gynėjams tvarkytis su gynybiniais reikalais. 
Mikelis Arteta yra puikus kamuolių skirstytojas, tačiau per silpnas kautis dėl kiekvieno kamuolio. Tai suprasdamas Van Gaalas ko gero leis į tą zoną Wayne'ą Rooney, kad šis drąskytų Arsenal gynybą linijoje, jungiančią gynėjus ir saugus.

 

ARSENAL GYNYBA

Arsenal gynybos problemos ne tik saugų linijoje. Pačioje gynėjų ketveriukėje jų yra.

Netekus Koscielny, atsivėrė didelės spragos centre. Nacho Monrealis žaidė kaip centro gynėjas paskutiniuose keturiuose lygos mačuose, tačiau tai, kaip jį Čempionų lygoje maudė Anderlecht’o Aleksandras Mitrovičius, o po to ir Swansea puolėjas Wilfriedas Bony, Arsenal gerbėjams turėtų kelti daug nerimo.

Arsene'as Wengeras turi apsispręsti: ar palikti Monrealį, ar pabandyti iš dešinio krašto į vidurį pastumti Calumą Chambersą. Tai reikštų, jog krašte žaistų nepatyręs, bet labai greitas Hectoras Bellerinas.

 

UNITED GYNYBA

Jei Arsenal gynyba išklerusi, tai United situacija dar prastesnė. Rafaelis traumuotas, taigi Antonio Valencia vėl privalės žaisti dešiniuoju gynėju. Vidury stovės Paddy McNairas ir Chrisas Smallingas, nebent Jonesas ir Evansas netikėtai atsigaus.

Jei ir Show negalės žaisti, Tyleris Blackettas užims gynybos poziciją kairėje.

Vienintelis United pranašumas yra tas, kad jie turi tris sveikus žaidėjus atraminio saugo pozicijoje - Marouane'ą Fellaini, Anderą Herrerą ir Darreną Fletcherį.

Van Gaalo požiūris į Fellaini nėra paslaptis: stratego nuomone belgui reikia užsiauginti daugiau raumenų.

Pasirinkimas, kurį atraminį saugą leisti, greičiausiai priklausys nuo specialių užduočių. Pavyzdžiui, užduoties išjungti iš žaidimo Alexį Sanchezą. Arba tiesiog Van Gaalui galbūt pasirodys, kad žaidžiant su Arsenal didelių raumenų nereikia.

 

 

VERDIKTAS

Arsenal šį sezoną vis dar išlieka komanda, nepralaiminčia namuose. Ir žais su United, kurios potencialas šiuo metu neatitinka komandos galimybių. 2.12 kad Arsneal laimės.

Kita vertus, nesunku įsivaizduoti, kad Rooney - kuris per du mačus Anglijos rinktinei pelnė tris įvarčius - bus tiesiog nesulaikomas aikštės viduryje. To gali užtekti United pergalei, kuri vertinama 3.50.

Gynybos problemos, kurių turi abi komandos, intriguoja statyti dėl įvarčių skaičiaus rungtynėse, nors, žinoma, bent Van Gaalas tas problemas pabandys išspręsti. Be to, mačo svarba privers komandas žaisti atsargiau. Kad bus pelnyti daugiau nei 2,5 įvarčio su 1.69 koeficientu atrodo mažiau viliojantis pasiūlymas nei 2.14 už tai, kad bus pelnyta mažiau nei 2,5.

LAŽINKITĖS DĖL ARSENAL - UNITED RUNGTYNIŲ BAIGTIES