Arsenal vs. Liverpool: 5 esminės mikrodvikovos


Christianas Benteke vs. Perą Mertesackerį/Laurent'ą Koscielny

Benteke pasižymėjo mače su Bournemouth ir rodo visus ženklus, kad Liverpulyje pritampa, tačiau jei Liverpool naujokas nori, kad jo vardas įsilietų į Mersisaido folklorą, privalo blizgėti ir mačuose su rimtais varžovais. 

Buvęs Aston Villa lyderis yra kur kas daugiau nei vienu lietimu įvarčius mušantis puolėjas. Jis gali pats žaisti su kamuoliu, judėti su kamuoliu ar jį palaikyti, laimėti oro dvikovas. Jis suteikia Liverpool komandai naujų puolimo opcijų. Nėra abejonės, kad Arsenal gynėjų laukia kol kas didžiausias šį sezoną fizinis testas.

Benteke per paskutines 13 Premier lygos rungtynių pelnė 12 įvarčių ir per penkerias lygos rungtynes su Arsenal pasižymėjo 3 kartus. Peras Mertesackeris ir Laurent'as Koscielny žinos viską apie grėsmę, kurią kelia šis belgų puolėjas. Įstabus Benteke pasirodymas prieš dviejus metus jau lėmė vieną skausmingą Arsenal pralaimėjimą, o Arsenal per pirmus du turus jau praleido 3 įvarčius, tad Benteke šią statistiką gali pabloginti. 

7.00 Benteke pelnys pirmą rungtynių įvartį

 

Mesutas Ozilas vs. svarbų mačą

Šį sezoną Mesutas Ozilas gali įrodyti, jog yra vienas geriausių žaidėjų Europoje, bet tai turi daryti sunkiausiose rungtynėse. Visi žino jo talentą - jį jis visu gražumu atskleidė ir antroje praėjusio sezono pusėje, tačiau vokietis nuolat sulaukia kritikos dėl blankių pasirodymų svarbiausiuose mačuose.

Pasaulio čempionas puikiai pradėjo sezoną ir, panašu, 10 numerio pozicijoje yra žymiai efektyvesnis nei kraštuose. Arsenal legendos Thierry Henry ir Jensas Lehmannas ne kartą pastebėjo, kad Ozilo žaidimas žaidžiant su lygos vidutiniokais ir elitinėmis komandos labai skiriasi, tad vokietis turi galimybę įrodyti, kad šiemet bus kitaip.

Beje, pernai akistata su Liverpool buvo vienas iš retų didelių mačų, kuriame Ozilas sugebėjo sublizgėti. Pelnė įvartį, ir jei tai padarytų dar kartą - kritikus pritildytų. 

4.60 Ozilas įmuš įvartį

 

Alexis Sanchezas vs Nathanielį Clyne'ą

Už 12,5 mln. svarų Liverpool įsigytą Clyne'ą galima vadinti vienu geriausių vasaros sandorių Premier lygoje. Clyne'as, panašu, ilgam užims dešiniojo krašto gynėjo poziciją tiek klube, tiek Anglijos rinktinėje, tačiau rungtynės su Arsenal yra tos rungtynės, po kurių Clyne'o žaidimas gali būti aptarinėjamas itin karštai.

Jam teks stabdyti Alexė Sanchezą, ir tai bus sunkiausia užduotis kol kas šį sezoną, kuris Liverpool naujokui prasidėjo išties labai gerai. Ypač puikiai Clyne'as žaidė jungdamasis į atakas, tačiau šįkart greičiausiai bus prašomas didesnį dėmesį sutelkti į gynybą, stabdant žaidėją, kurį daug kas vadina geriausiu lygoje.

Sanchezas Arsenal klubui reiškia tiek pat, kiek prieš keletą sezonų Liverpool komandai reiškė Suarezas. Nuolatinė grėsmė varžovams, žaidėjas, kuris praėjusį sezoną buvo komandos lyderis ir pagal įvarčius, ir pagal rezultatyvius perdavimus. Jis sugrįžo į aikštę mače su Crystal Palace, ir jo įtaka Arsenal žaidimui iškart pasijautė.

2.70 Sanchezas pelnys įvartį.

 

 

Petras Cechas vs. Simoną Mignolet

Šie du visas 90 minučių praleis būdami 100 jardų vienas nuo kito, bet mačo baigtis gali visiškai priklausyti nuo jų pasirodymo. Galima drąsiai sakyti, kad abiems sezonas prasidėjo labai skirtingai. Mignolet dar nepraleido įvarčio, o Čechas kamuolį iš vartų traukė tris kartus.

Tikėtasi, kad čeko atvykimas į Emirates stadioną, Arsenal vartų gynybai suteiks naują kokybę, bet kol kas tai neįvyko. Čechas buvo kaltas dėl abiejų įvarčių mače su West Ham, kiek drebantis atrodė ir pastarajame mače su Crystal Palace. Čechui reikia nusiraminti ir atrasti savo žaidimą, ką lengviausia padaryti namų rungtynėse.

Atvykęs į Liverpool Mignolet tapo daugelio juokelių taikiniu, tačiau jo žaidime atsirado stabilumas. Kita vertus, galima teigti, kad tikro išbandymo šiais metais dar neturėjo. Jei nepraleis įvarčio, tai bus pirmas kartas, kai vilkėdamas Liverpool marškinėlius sausus vartus išsaugojo tris mačus iš eilės.

5.30 Liverpool išsaugos vartus sausus

 

 

Jordanas Hendersonas vs. traumą

Liverpool kapitonas (vis dar keistai skamba, ar ne?) dėl pėdos traumos iškrito iš mačo su Bournemouth. Nemažas klaustukas, ar galės žaisti pirmadienio vakarą. Hendersono negalėjimas žaisti būtų milžiniška netektis Liverpool vidurio linijai.

Jo tandemas su James Milneriu buvo kertinė sėkmingo Liverpool starto priežastis. Jo užduotis, jei tik galės žaisti, bus neutralizuoti Mesuto Ozilo kūrybiškumą. Jei Hendersono nebus, vokietis turės žymiai daugiau laisvės. Kalbame ne tik apie sugebėjimą gintis. Hendersonas tiesiog neįtikėtinai pagerinos savo paties techninius sugebėjimus, o jo aikštės matymas Cristianą Benteke paverčia dar pavojingesniu ginklu.

Emre Canas greičiausiai pakeis Hendersoną, jei šis vis tik negalės žaisti. Pakankamai solidus, bet ne lygiavertis keitimas. Rodgersas gali pasikliauti Lucasu Leiva, bet tuomet gali nukentėti kamuolio judėjimas ir perdavimų kokybė. 

1.72 Arsenal laimės