Argentina vs. Vokietija: žvilgsnis iš taktinės pusės


KOMANDŲ NAUJIENOS

Geras ženklas Argentinos rinktinei, kad Sergio Aguero, kuris jau pasirodė po keitimo mače su Olandija, yra pasirengęs kažkurią dalį laiko praleisti aikštėje. Žinoma, starto sudėty greičiausiai liks Ezequielis Lavezzi. Angelis Di Maria, kuris patyrė traumą ketvirtfinalio mače su Belgija, treniruojasi su komanda, bet bus pakankamai netikėta, jei aikštėje sekmadienį jis pasirodys. Vokietijos rinktinėje jokių rūpesčių dėl traumų nėra ir ko gero pradės rungtynes tokia pat sudėtimi kaip ir pusfinalio mačą su Brazilija.

 

SUSTABDYTI VOKIEČIŲ POZICINES ATAKAS

Vokietijos rinktinė atrodė tiesiog nesustabdoma pusfinalio mače, tačiau rungtynėse su Argentina užvaldyti aikštės vidurį Joachimo Lowo komandai bus gerokai sunkiau. Javieras Mascherano pasaulio čempionate žaidžia kone tobulai. Argentiniečių kompaktiškumas ir organizuotumas neleis vokiečiams taip mėgautis futbolu, kaip tai buvo aksitatoje su brazilais. Ir tada iškyla tie patys klausimai, kurie buvo iškilę prieš ketverius metus Pietų Afrikoje: ar vokiečiai kontraatakuoti sugeba taip pat puikiai kaip ir regzti pozicines atakas, ar gynyba bus tokia pat efektyvi, jei gynėjų linija turės atsitraukti arčiau savo vartų?

 

SUSTABDYTI MESSI

Didžiausia vokiečių problema - akivaizdi. Mes vis dar nežinome, ar Vokietijos rinktinė išsprendė tas gynybos problemas, kurios buvo ryškios atrankos cikle ir pasaulio čempionato pradžioje. Didesnio iššūkio, kaip - gynyba prieš Messi, ir nesugalvosi. Messi Brazilijoje nedrasko varžovų gynybos be atvangos - jis kaip santūrus egzekutorius, laukiantis savo retų progų ir baudžiantis, kai jos pasitaiko.

Olandai jį nutildė Nigelio De Jongo, Rono Vlaaro, kuris kiek pakilo į viršų iš gynybos, bei Georgino Wijnaldumo dėka. Trys žmonės prižiūrėjo pavojingiausią Argentinos ginklą ir šis Louiso van Gaalo sumanymas pasiteisino. Vokiečių taktinė schema kiek kitokia ir vargu, ar ji leis panaudoti tokį pat gynybinį planą. Žaisdama su keturiais tikrais gynėjais Vokietija neturi daug gynybinių opcijų aikštės viduryje - nebent Sami Khedira ir Bastianas Schweinsteigeris atsisaytų dalies savo funkcijų puolime.

 

ARGENTINOS KRAŠTO GYNĖJAI

Rungtynėse su brazilais Thomas Mulleris nuolat draskė Marcelo prižiūrimą kraštą, įkirtinėdamas į tuščią erdvę, paliktą už brazilų krašto gynėjo nugaros. Žaisdamas prieš Marcosą Rojo tokių galimybių vokietis turės kur kas mažiau. Net jei ši pozicija buvo įvardijama kaip viena silpniausių Argentinos rinktinėje, Rojo čempionate žaidžia išties pagirtinai. Pirmiausi, žinoma, gynybai skirdamas daugiau dėmesio nei Marcelo. Kitame krašte - Pablo Zabaleta prieš Mesutą Ozilą. Zabaletai - puikiai pažįstamą Mesutą Ozilą. 

 

PASKUTINIS KARTAS

Vienuolika Vokietijos rinktinės narčių ir aštuoni argentiniečiai dalyvavo tarpusavio mače prieš ketverius metus Keiptaune. Tada vokiečiai laimėjo 4:0, bet dabartinė Argentinos rinktinės - smarkiai pasikeitusi. Geresnio trenerio rankose ir mažiau atvira aikštėje.

Vokietija taip pat pasikeitusi. Mažiau savo žaidimą remianti kontraatakomis. Vis dėlto Argentinos pokyčiai labiau akivaizdūs.

"Tai buvo skaudus smūgis, ypač turint omeny tai, kad tame čempionate žaidėme išties gerai. Bet tą dieną mums niekas nesigavo... standartai, progos", - kalbėjo Argentinos vartininkas Sergio Romero. "Bet praėjo ketveri metai ir tikimės, kad šįkart reikalai klostysis geriau nei tuomet. Mes smarkiai ūgtelėjome. Po pirmų rungtynių sulaukėme daug kritikos ir komanda pasikeitė. Bet kuriuo atveju mūsų žaidėjai visą savo gyvenimą sudėjo ant vejos ir vienas dėl kito pasiryžę mirti".

 

VERDIKTAS

Po to, ką matėme pusfinaliuose, Vokietija yra aiški finalo favoritė. Jei vokiečiai įmuš ankstyvą įvartį, jie turėtų ramiai nukeliauti iki pergalės. Jei Vokietijos puolimas strigs, Argentinos įvartis antroje rungtynių pusėje, kuris ir gali nulemti rungtynių baigtį - neturėtų būti staigmena.

Lygiosios po pirmojo kėlinio ir pergalingas Argentinos įvartis antrajame kėlinys - atrodo visai realus scenarijus 7.50 .

 

Bet now on the World Cup Final!