Argentina vs. Vokietija: penki dalykai, galintys nulemti laimėtoją

1. Lionelis Messi

Net jei vokiečių gynyba sukaustys Lionelio Messi veiksmus, kaip tai padarė olandai, vienas vienintelis baudos smūgis gali nulemti finalo baigtį.

Olandai pagirtinai susitvarkė su Messi. Bruno Martinsui ir Nigelui De Jongui buvo patikėta užduotis "uždaryti" Argentinos lyderį ir jie su ja susitvarkė idealiai – taktinė medžiaga Joachimui Lowui, kurios vokiečių strategas neturėtų praleisti pro akis.

Sami Khedira ir Philipas Lahmas gali padaryti tą patį, bet Messi yra Messi: viena gauta proga gali padėti galutinį tašką.

2. Greitas įvartis

J.Lowo komanda šiame čempionate laimėjo kiekvieną mačą, kuriame pirmoji pelnydavo įvartį. Vokiečiai pirmą įvartį per pirmąsias 15 minučių sugebėjo pelnyti rungtynėse su Portugalija, Prancūzija ir Brazilija.

Tą patį galima pasakyti ir apie Argentiną. Nors rungtynėse su šveicarais ir Iranu išsigelbėjo paskutinėmis minutėmis, visuose čempionato mačuose Argentina pirmoji įmušdavo įvartį (neskaitant lygiųjų 0:0 su olandais). Trejose rungtynėse Argentina kamuolį į varžovų vartus pasiuntė jau per pirmąsias 8 minutes.

3. Traumos

Javieras Mascherano, neabejotinai, yra emocinis Argentinos rinktinės lyderis. Svarbiausias žmogus gynybos grandyje ir pirmasis, nuo kurio prasideda komandos atakos. Pusfinalio mače J.Mascherano skausmingai galvomis susitrenkė su Georgina Wijnaldumu. Prireikė nemažai laiko, kol J.Mascherano galėjo tęsti rungtynes. Kaip galvos sutrenkimas atsilieps J.Mascherano žaidimui finale?

Argentina šiame čempionate jau neteko Angelio di Marios. Pagal demonstruotą žaidimą – ko gero vieno iš trijų geriausių žaidėjų savo komandoje. Būtent jis pelnė pergalingą įvartį aštuntfinalio mače su šveicarais. Dar neaišku, ar pusfinalį nuo suolo stebėję A. di Maria galės žaisti finale. Nors po traumos atsigavo Sergio Aguero, A. Di Marios sugrįžimas į rikiuotę Argentinos rinktinei būtų itin svarbus.

4. (Ne)atgautos fizinės jėgos

Vokietija pusfnalio mačą žaidė diena anksčiau ir didelio vargo neturėjo: užtikrinta pergalė 7:1 leido sutaupyti jėgas. Argentina žaidė diena vėliau ir su olandais vargo iki paskutinės minutės – prireikė ir pratęsimo, ir baudinių serijos. Argentina – vyriausia komanda čempionate. Ar pakaks laiko argentiniečiams atstatyti jėgas?

5. Andre Schurrle

Nežaidė tik rungtynėse su Gana, kituose penkiuose mačuose aikštėje pasirodė po keitimo. Ko gero geriausias atsarginis žaidėjas čempionate. Ne tik akivaizdžiai pagyvinantis vokiečių žaidimą, bet ir rezultatyvus – jau spėjo pelnyti tris įvarčius. Jei žaidimas bus atsargus, kas finale būtų tikėtina, tradiciškai sėkmingas A.Schurrle įsijungimas į žaidimą gali turėti lemiamą reikšmę.