Argentina vs. Paragvajus: 10 esminių statistikos faktų


Vietą Pietų Amerikos futbolo čempionato („Copa America“) finale užsitikrino Čilės futbolininkai. Dėl antro kelialapio kovos Argentina ir Paragvajus.

 

1. Paragvajus sugebėjo įmušti šešiose pastarosiose rungtynėse su Argentina, sužaistose nuo 2008 metų. Tiesa, iš tų šešių susitikimų Paragvajus laimėjo tik vieną (W1D2L3).

 

2. Argentina pralaimėjo tik vienerias iš paskutinių 18-likos rungytnių "Copa America" turnyre (W11D6) – 2007 metų finalą Brazilijai.

 

3. Tai buvo paskutinis kartas, kai Argentina žaidė finale. O titulo argentiniečiai nėra laimėję nuo 1993 metų. Paragvajus "Copa America" finale pastarąjį kartą žaidė 2011 metais. Paskutinį titulą iškovojo 1979 metais.

 

4. Argentina jau tris mačus iš eilės nepraleido įvarčio. Vienintelį kartą sausus vartus ketveriose vieno "Copa America" turnyro rungtynėse Argentina išsaugojo 1989 metais.

 

5. Paragvajus "Copa America" pusfinaliuose yra žaidęs 5 kartus, ir nė karto jo nepralaimėjo per 90 minučių: 1 pergalė, 4 lygosios.

 

6. Paragvajus "Copa America" turnyruose dar nė karto neįveikė argentiniečių per 90 minučių: 5 lygiosios, 18 pralaimėjimų.

 

7. Argentina yra daugiausiai smūgių į vartus šių metų turnyre atlikusi komanda - 66. Tai yra 22 smūgiais daugiau nei Paragvajus.

 

8. Šeši iš paskutinių aštuonių Paragvajaus įvarčių "Copa America" turnyre buvo pelnyti po standartinių padėčių. Net 33 proc. smūgių paragvajiečiai atlieka galva (didžiausias procentas turnyre).

 

9. Grupės rungtynėse Paragvajus ir Argentina sužaidė lygiosiomis 2:2, nors paragvajiečiai kamuolį kontroliavo vos 33 proc. žaidimo laiko (blogiausias rodiklis turnyre). Paragvajus tapo pirmąja "Copa America" komanda nuo 1983 metų, kuri sugebėjo nepralaimėti Argentinai atsilikinėdama dviem įvarčiais. Prieš 32 metus tai pavyko padaryti Ekvadoro rinktinei.

 

10. Lionelis Messi šiame čempionate atliko 30 sėkmingų driblingų. Trimis daugiau nei visa Paragvajaus komanda (27).