Argentina vs. Bosnija ir Hercegovina: laukia atviras futbolas?


 Argentina 1.33, lygiosios 5.30, Bosnija ir Hercegovina 10.00

Atrankoje į pasaulio čempionatą Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė buvo grėsminga, atakuojantį futbolą propaguojanti kariauna, per ciklą varžovams įsūdžiusi net 30 įvarčių. Pasaulio čempionate – tai debiutantė, o pirmajame mače – ir ryški autsaiderė. Priežastis: pirmajame mače bosnių laukia akistata su Argentina ir keturiskart geriausiu planetos futbolininku Lioneliu Messi.

Bosnių treneris Safetas Sušičas teigia, jog nenaudos asmeninės gynybos prieš L.Messi. „Tai (gynyba prieš Messi) dilema mums, tačiau neketiname paaukoti žmogaus dėl gynybos prieš Messi. Nemanau, kad mums tai išeitų į naudą. Juolab, kad nesame taip žaidę, taigi nieko nekeisime“.

Išties: Argentina turi tiek ginklų atakos linijoje, kad laukti grėsmės vien iš L.Messi būtų ir neprotinga, ir rizikinga. Šalia „Barsos“ lyderio – Sergio Aguero, Ezequielis Lavezzi ir Gonzalo Higuainas. Šie keturi žaidėjai praėjusiame sezone kartu pelnė daugiau nei 100 įvarčių. O saugų linijoje dar – visuomet savo progų ieškantis Angelis di Maria.

Įdomu ir tai, kad Argentina penkiose paskutinėse rungtynėse nepraleido nė vieno įvarčio, įskaitant ir draugišką mačą su bosniais lapkritį, kurį argentiniečiai laimėjo 2:0. Tuomet abu įvarčius mušė Sergio Aguero, o L.Messi nerungtyniavo.

L.Messi per paskutinius penkis mačus, kai žaidė Argentinos rinktinėje, pelnė penkis įvarčius. Tiesa, tris – nuo 11 metrų žymos. 1.69 už tai, kad L.Messi pasižymės ir mače su bosniais.

Argentinos gynėjas Ezequielis Garay, kalbėdamas apie bosnių keliamas grėsmes, išskiria standartines situacijas. „Stengsimės kuo labiau išvengti kampinių, pražangų baudos aikštelės prieigose, nes iš to, turėdami ūgio persvarą, bosniai gali gauti lengvos naudos. Kiekvienas gynyboje turėsime žaisti labai atidžiai“.

1.42 už tai, kad argentiniečiai kels daugiau kampinių

Argentinietis pridūrė: „Gerbiame savo varžovą ir žinome, kad nebus lengva. Bet tuo pačiu mes esame Argentina. Mes žaidžiame tik dėl pergalės“.

Tai, kad bosniai taip pat propaguoja atakuojantį futbolą, neturėtų stebinti. Ekipos treneris S.Sušičas pats praeityje žaidė puolėju. Atstovaudamas Jugoslavijai per 54 mačus jis pelnė 21 įvartį, įskaitant „hat-trick'ą“ 1979 metais draugiškame mače su... Argentina, kurį jugoslavai Belgrade laimėjo 4:2.

Ir dar viena įdomi detalė: per paskutines 14 rungtynių bosniai nė karto nesužaidė lygiosiomis.

Argentina

 

Bosnija ir Hercegovina

5

FIFA reitingas

21

4-3-3

Tikėtina taktinė schema

4-2-2

Romero; Zabaleta, Fernandez, Garay, Rojo; Gago, Mascherano, Di Maria; Messi, Higuain, Aguero.

Tikėtina starto sudėtis

Begovic; Mujdza, Spahic, Bicakcic, Kolasinac; Hajrovic, Besic, Pjanic, Misimovic; Lulic, Dzeko.