Antradienio Čempionų lyga: paskutinių mūšių grupėse faktai


Antradienį ir trečiadienį bus sužaistos paskutinės grupių etapo rungtynės, po kurių paaiškės, kas tęs kovą Čempionų lygos aštuntfinalyje, kas prisijungs prie Europos lygos, o kam pasirodymas Europoje baigsis.

Pastaba: * – pateko į kitą Čempionų lygos etapą, ** – prarado bet kokius šansus.

Antradienis

A grupė

*„Manchester United“ (11 tšk.) – Donecko „Šachtar“ (8 tšk.)

Jei nugalės „Šachtar“ klubą, „raudonieji velniai“ padarys tai, kas nepavyko penkis sezonus iš eilės – namuose laimėti visus Čempionų lygos grupių etapo mačus. Kita vertus, „Šachtar“ privalo šiame mače surinkti ne mažiau taškų nei „Bayer“ tam, kad žengtų tolyn.

**„Real Sociedad“ (1 tšk.) – Leverkuzeno „Bayer“ (7 tšk.)

„Bayer“ į Ispaniją atvykstą pirmą kartą nuo tragedijos 2012-aisiais, kai „Barcelona“ svečius pažemino net 7:1. Šis rezultatas yra didžiausia „Bayer“ gėda Europos turnyruose.

B grupė

Stambulo „Galatasaray“ (4 tšk.) – Turino „Juventus“ (6 tšk.)

„Galatasaray“ namuose prieš klubus iš Italijos nėra pralaimėjęs jau 9 mačų iš eilės – 6 pergalės ir 3 lygiosios. Tam, kad patektų į kitą etapą „Galatasaray“ būtina tik pergalė.

„Kobenhavn“ (4 tšk.) – *Madrido „Real“ (13 tšk.)

Iki Čempionų lygos rekordo – grupių etape įmuštų įvarčių – „Real“ trūksta vos 2 taiklių smūgių. Ispanijos vicečempionai kol kas pasižymėjo 18 kartų, o „Manchester United“ (1998-99) ir „Barcelona“ (2011-12) – po 20.

C grupė

Lisabono „Benfica“ (7 tšk.) – *Paryžiaus PSG (13 tšk.)

„Benfica“ prieš PSG namuose yra laimėjusi du kartus iš eilės, bet tam, kad žengtų tolyn, dar vienos pergalės jai gali ir neužtekti – būtina, kad „Olympiacos“ kitame mače surinktų mažiau taškų.

Pirėjo „Olympiacos“ (7 tšk.) – **Briuselio „Anderlecht“ (1 tšk.)

Prieš pat šio sezono pradžią „Olympiacos“ ir „Anderlecht“ žaidė draugišką mačą Pirėjuje, kurį 1:0 laimėjo Graikijos čempionai.

D grupė

*Miuncheno „Bayern“ (15 tšk.) – *„Manchester City“ (12 tšk.)

Iš paskutinių 16 mačų namuose „Bayern“ laimėjo 14. Paskutinį su Plzeno „Viktoria“ – net 5:0. „Bayern“ savo jėgą parodė ir pirmajame mače su „Manchester City“, kurį išvykoje sudorojo 3:1.

**Plzeno „Viktoria“ (0 tšk.) – **Maskvos CSKA (3 tšk.)

„Viktoria“ namuose Čempionų lygoje šiame sezone dar neįmušė nė vieno įvarčio, tačiau dar turi galimybę užimti trečią vietą ir tęsti kovą Europos lygoje. Tam reikia nugalėti CSKA, nes išvykoje buvo pralaimėta 2:3.