7 nuviliantys faktai apie pasaulio futbolo čempionato trofėjų


Vokietija ar Argentina iškovos 2014 metų pasaulio futbolo čempionato taurę. Tiesa, orginalus trofėjus nė vieną iš šių šalių nekeliaus. Laimėtojams bus įduota kopija. Štai septyni nuviliantys faktai apie pasaulio futbolo čempionato trofėjų, kuriuos pateikia „The Guardian“.

1. Taurė greičiausiai yra tuščiavidurė

Pasak chemijos profesoriaus Martyno Poliakoffo iš Notingemo universiteto, jei pasaulio čempionato taurė būtų visą iš aukso, kokį įspūdį ji ir sudaro, ji svertų apie 70 kg. Joks kapitonas nepjėgtų jo iškelti virš galvos. Tai reiškia, kad taurė - tuščiavidurė. Be to, kitu atveju tai būtų aukso švaistymas.

2. Čempionams neleidžia jos pasilikti

Be abejo, čempionams įteikiama orginali taurė, bet kai tik iškilmės baigiasi, taurė atimima ir nugalėtojms įduodama kopija, kurią čempionai namo ir parsiveža. FIFA tiesiog niekuo nepasitiki ir tam turi pagrindo.

3. Kopija tik padengta auksu

Kai ir galima nujausti, taurės kopijoje kur kas mažiau aukso nei orginaliame trofėjuje. Kopija tik paauksuota.

4. Tai pakeista taurė

Kai buvo pradėti rengti pasaulio čempionatai, torfėjus atrodė kitaip, nė kiek neprimenantis dabartinio, kuriame vaizduojama ranka, laikanti pasaulį. Pirmasis trofėjus – Juleso Rimeto taurė – 1970 metais buvo visam laikui įteikta Brazilijai, šaliai, kuri pirmoji pasaulio čempionato laimėjo tris kartus.

Juleso Rimeto taurė

 

5. Orginalas buvo pavogta

1983 metais pasaulio čempionų taurė, kuri tuomet buvo eksponuojama Rio de Žaneire, buvo pavogta. Manoma, kad ji buvo išlydyta ir parduota. Panašus incidentas buvo nutikęs dar 1966 metais Anglijoje, tačiau tuomet dingusi taurė buvo rasta suvyniota į laikraštį ir paslėpta gyvatvorėje. Tai leidžia suprasti, kodėl FIFA dabar taip saugo originalą.

6. Nelieka vietos įrašams

Ant dabartinės taurės beliko vietos daugiausia dar keturiems įrašams - laimėjusių komandų pavadinimams. Tai reiškia, kad 2030 metais, kai bus minimas pasaulio čempionatų 100-metų jubiliejus, reikės naujos taurės.

7. Tai juk net ne taurė

Įprasta taurė - ta, iš kurios gali gerti šampaną ar kitą pergalę simbolizuojantį taurų gėrimą. Dabartinio trofėjaus forma ir dizainas neleidžia to padaryti. Tai juk iš tikrųjų net ne taurė!

 

Pasaulio futbolo čempionato lažybos!