5 sėkmingiausi paskutinės dienos transferai, kuriuose dalyvavo anglų klubai


Vasaros transferų langas netrukus užsivers. Kai kurie klubai norėtus pirkinius jau įsigijo, kiti - dar bando atlikti sandorius, išnaudodami paskutines akimirkas.

Štai penki sėkmingiausi paskutinės transferų lango dienos sandoriai, kuriuose dalyvavo Anglijos Premier lygos klubai...

 

1. Claude'as Makelele, iš Real Madrid į Chelsea, £16 mln. (2003)

Retas šios - atraminio saugo - pozicijos žaidėjas palieka tokį įspūdį, kokį Stamford Bridge paliko Makelele.

Prancūzas Chelsea klubui 2003 metais kainavo 16 mln. svarų, ir su juo mėlynieji dukart laimėjo Premier lygą, FA taurę ir dukart Lygos taurę. Claudio Ranieri buvo tas žmogus, kuris nusprendė įsigyti šį žaidėją, tačiau Jose Mourinho padėjo Makelele užpildyti trofėjų kambarį.

Makelele buvo dalis garsiųjų išlaidavimų, kurie prasidėjo Romanui Abramovičiui perėmus Chelsea. 16 mln. svarų už Makelele - vienas protingiausių investicijų, kokias anglų futbolas matė Premier lygos eroje. 

 

2. Wayne'as Rooney, iš Everton į Manchester United, £27mln. (2004)

Tik nesakykite, kad Rooney pervertintas. Ne tuomet, kai kalbame apie jo atsidavimą Manchester United klubui.

Skaičiai kalba patys už save. Rooney pelnė 217 įvarčių, atstovaudamas United, ir buvo vienas pagrindinių žaidėjų, kai United penkiskart laimėjo Premier lygą ir kartą - Čempionų lygą.

Ir jis vis dar išlieka geriausiu jų žaidėju. Turint omeny, kad sandoris su Everton Alexui Fergusonui buvo kone būtinas, siekiant atsverti augančią Chelsea galybę, Rooney raudoniesiems velniamss davė daug daugiau nei tie 27 mln. svarų, kuriuos jis kainavo 2004 metais.

Rooney ne visuomet buvo numylėtinis Old Traforde. Dalis fanų jam ko gero niekad neatleis dėl flirto su City, bet tai nekeičia fakto, kad jis vienas sėkmingiausių United pirkinių per visą istoriją.

 

 

3. Ashley Cole, iš Arsenal į Chelsea, £5 mln. plius Williamas Gallas (2006)

Ashley Cole'ui buvo 25-eri, kai jis šiaurės vakarų Londono persikėlė pietvakarinę miesto dalį. Sh Chelsea sutaręs dėl 90 tūkst. svarų per savaitę algos gynėjas gavo "Cashley" pravardę.

Cole'as visada sakydavo, kad perėjimas buvo susijęs su noru laimėti trofėjus, ir tai buvo tiesa - su Chelsea jis keturis kartus laimėtjo FA taurę, kartą triumfavo Čempionų ir Premier lygose.

Visą tą laiką jis buvo vadinamas vienu ar net geriausiu kairiu krašto gynėju visame pasaulyje, bei vienu stabiliausių Premier lygos žaidėjų per visą istoriją.

Dabar jis Roma klubo žaidėjas. Italai mielai pasinaudos jo patirtimi ir įgūdžiais, sukauptais Premier lygoje.

 

Skaitykite: 23 priežasčių, kodėl Liverpool fanai pamils Super Mario

 

4. Garethas Bale'as, iš Tottenham į Real Madrid, £85 mln. (2013)

Galbūt dar anksti vertinti Bale'o indėlį į Madrido pergales, bet kai žaidėjas, už kurį suplojai tokią sumą pinigų, Čempionų lygos finale pelno pergalingą įvartį (komanda iškovoja istorinį 10-ąjį trofėjų), ko gero turi pripažinti, kad sandoris buvo sėkmingas.

Bale'as Madride pritapo stebėtinai lengvai. Jis užsitarnavo paties Ronaldo pagarbą, o sirgalius džiugina efektingais pasirodymais bei įvarčių gausa.

Panašu, kad tik traumos gali sutrukdyti Bale'ui tapti tikrų tikriausia Bernebeu ikona. Praėjo tik metai, bet galime teigti, jog Real atliko teisingą žingsnį.

 

 

5. Carlosas Tevezas, iš Corinthians į West Ham, apie £31 mln. (2006)

2006 rugpjūtį du argentiniečiai lyg iš niekur atsidūrė galiniame rytų Londone ir tapo West Ham žaidėjais. Tai buvo Carlosas Tevezas ir Javieras Mascherano. West Ham tapo tarsi trečiateisiu savininku - iš esmės sandorio detalės buvo tokios painios, kad kiekvienam iš mūsų jas iki galo suprasti ko gero neįmanoma.

Nė vienas žaidėjas klube neužsibuvo, tačiau Tevezas pelnė įvartį, leidusį klubui išlikti Premier lygoje. Taip Tevezas tapo West Ham sirgalių numylėtiniu, bet jau tarpsezonį paliko komandą ir išvyko į Manchester United. Mascherano dar anksčiau persikėlė į Liverpool.

Taip, West Ham dėl "nelegalaus sandorio" turėjo sumokėti į žemesnį divizioną iškritusiam Sheffield United klubui 20 mln. svarų kompensaciją, tačiau tai jie padarė nemirktelėję - svarbiausia buvo išlikti Premier lygoje.