230-asis El Clasico: skaičiai ir intrigą keliantys faktai


Madrido Real ir Barcelona oficialiose rungtynėse susitiks 230 kartą istorijoje. Real sąskaitoje 92 pergalės, Barsa laimėjusi 88 kartus. 49 dvikovos baigėsi lygiosiomis.

 

MESSI FORMA

Lionelis Messi nežaidė nuo rugsėjo 26 dienos, kai Barcelona įveikė Las Palmo vienuolikę. Argentinietis jau gali pasirodyti rungtynėse su Real, nors ne šimtaprocentinė jo forma Luisą Enrique verčia abejoti.

"Žinome, kad Leo nebus šimtu procentų pasirengęs žaisti. Tai neįmanoma, nes jis tik dabar grįžo po traumos. Vis dėlto gera žinoti, kad turėsime" jį“, – kalbėjo Enrique.

Labiausiai tikėtina, kad Messi aikštėje pasirodys po keitimo.

 

PASKUTINIS EL-CLASICO?

Kalbama, kad tai gali būti paskutinis Ispanijos lygos El Clasico, kuriame išvysime Messi ir Cristiano Ronaldo akistatą. Futbolo turgaus gandai sklando virš abiejų žaidėjų.

Ronaldo nėra patenkintas Rafa Benitezo filosofija, ir pats vis numeta vieną kitą užuominą apie sugrįžimą į Angliją ar persikėlimą į PSG.

Messi pavardė pastarąsias kelias savaites taip pat buvo dažnai linksniuojama, kai kalba apie Premier lygos grandų artimiausius pirkinius.

Messi yra rezultatyviausias visų laikų El Clasico žaidėjas, pelnęs 21 įvartį. Ronaldo įmušęs 15 ir jam reikia kartą pasižymėti, kad aplenktų Raulį ir įsitvirtintų trečioje vietoje.

 

BENITEZO KĖDĖ KLIBA

Vis dėlto Real Ronaldo ir Benitezo nesutarimus gali išspręsti priešingu poelgiu – atsikratydama treneriu.

Mundo Deportivo pranešė, kad El Clasico dvikova šiam strategui gali būti lemtinga. Jei Barcelona laimės, Real nedelsdamas atleis Benitezą ir vietoje jo paskirs Zinedine'ą Zidane'ą.

Pralaimėjimas, žinoma, būtų pretekstas. Panašu, kad Real prezidentas Florentino Perezas yra pasiruošęs atsižvelgti į nepatenkintų komandos žaidėjų skundus bei sirgalių nepasitenkinimą dėl propaguojamo nepatrauklaus akiai futbolo.

 

TARPUSAVIO AKISTATOS

Pastarosiose keturios Real ir Barsos akistatose įvarčius mušė abi komandas. Tai ilgiausia tokia serija El Clasico mačuose nuo 1946-1952 m. (13 rungtynių).

Barcelona moka žaisti Madride, ir tai liudija skaičiai. Real laimėjo vos dvejas La Liga rungtynes namuose prieš katalonus iš pastarųjų septynerių (4 Barcelona pergalės, 1 lygiosios).

Įskaitant visus turnyrus, Real namuose prieš Barsą pergalę šventė tik triskart per devynis susitikimus (3 Real pergalės, 3 lygiosios, 6 Barsos pergalės).

 

KOMANDŲ FORMA

Real per pastarąsias 22 lygos rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje nepatyrė nė vieno pralaimėjimas (19 pergalių, 3 lygiosios), o per paskutinius penkis susitikimus namuose praleido vos vieną įvartį.

Barcelona, įskaitant visus turnyrus, iš paskutinių šešių išvykos rungtynių laimėjo vos dvejas – prieš BATE ir Getafe.

Paskutiniame ture Real patyrė nesėkmę 2:3 Sevilijoje, o Barsa 2:0 įveikė minėtą Getafe klubą.