11 geriausių antros pasaulio čempionato dienos akimirkų


1. Van Persie smūgis galva

Nėra jokios abejonės - įspūdingas Robino van Persie įvartis galva į ispanų vartus, pradėjęs čempionų triuškinimą, privalo būti geriausių dienos epizodų viršūnėje. Atrodytų, paprastas įvartis, tačiau techniškai labai sudėtingas, kurį pakartoti daugeliui futbolininkų būtų kebli užduotis. Žinoma, dalį šlovės turi prisiimti ir Daley Blindas, atlikęs nepriekaištingą perdavimą.

2. Nepavykęs pasveikinimas

Po tokio įspūdingo įvarčio - toks nevykęs pasisveikinimas su treneriu Louisu van Gaalu. Galėtum ir geriau, Robinai.

3. Įvartis pavadinimu "Kur man tai matyta?.."

Timas Cahillas. Smūgis galva, būnant varžovui už nugaros. Negi Čilė nenujautė, kad taip gali nutikti? Kelintas T.Cahillo toks įvartis jo karjeroje?.. 34-erių kartu su van Persie prisijungė prie klubo žaidėjų, kuriems pavyko pelnyti bent įvartį trijuose pasaulio čempionatuose iš eilės.

4. Neįskaityti įvarčiai

Ar jūsų nepradeda kankinti nuojauta, kad teisėjų klaidos taps neatsiejamu šio čempionato atributu, prie kuro galiausiai priprasime? Japono Yuichi Nishimura klaidos atidarymo rungtynėse Braziija - Kroatija. Abejotinas baudinys į olandų vartus. Ir žinoma: kolumbiečio Wilmaro Roldano asistento pasismaginimas su vėliavėle Meksikos ir Kamerūno rungtynėse. Du Giovani dos Santoso įvarčiai buvo nepriekaištingi. Nuostabūs. Bet neįskaityti. Meksika turėjo dėl ko pykti. Bent iki tol, kol įvartį pagaliau pelnė Oribe Peralta.

5. Dienos žaidėjas

Robinas van Persie yra vertas būti šiuo žaidėju. Bet Arjenas Robbenas - ne ką mažiau. Mače su ispanais jis buvo nesutabdomas. Visi žino jo klasę, tačiau abu jo pelnyti įvarčiai buvo tiesiog nuostabūs, pareikalavę tikro meistro įgūdžių. Prisimenant tai, kokių progų A.Robbenas neišnaudojo 2010 metų pasaulio čempionato finale, šis jo pasirodymas vertas mažiausiai 10 balų iš 10.

6. 100-asis mačas

Wesley Sneijderiui mačas su ispanais buvo 100-asis, atstovaujant Olandijos rinktinei, kurioje jis pirmą kartą pasirodė 2003 metais. Įvarčiu nepasižymėjo, tačiau būtent po jo perdavimo savąjį pelnė Stefan De Vri. Pats W.Sneijderis Olandijso rinktinei yra pelnęs 26 įvarčius. 2010 metų pasaulio čempionate jis pelnė penkis ir buvo rezultatyviausias savo rinktinėje.

7. Paslėptas skausmas

Kol visi stebėjo van Persie ir Casillaso susidūrimą, paslapčia prie tolimojo virpsto pribėgęs Stefanas de Vrij nukreipė kamuolį į ispanų vartus ir rezultatas tapo 3:1. Jei įvarčio nebūtų buvę, de Vrijko gero būtų pagulėjęs ant vejos ir sulaukęs mediko pagalbos, mat susidūrimas su virpstu atrodė skausmingas. Vis dėlto įvarčio šventimo nuotaikos leido užmiršti skausmą.

8. Pažymėtas batelis

Olandui Indi Martinsui FIFA įdiegta naujovė, kai teisėjas specialiais dažais pažymi vietą, kur turėtų žaidėjų sienelė turėtų būti, nelabai patiko... Arbitrams dar reikės pasipraktikuoti, kad kuo mažiau sportinių batelių būtų ištepta.

9. Dienos nepasitenkinimas

"Manchester United" žvaigždė Javieras Hernandezas rungtynes su  Kamerūnu pradėjo ant atsarginių suolo. Viešai futbolininkas aiškino, kad jo tai neerzina, bet akivaizdu, kad trečiam rezultatyviausiam visų laikų Meksikos rinktinės žaidėjui toks trenerio sprendimas neturėjo labai patikti.

10. Dienos klaida gynyboje

Čilės žaidėjas Jorge Valdivia parodė, kaip reikia išnaudoti varžovų klaidas gynyboje:

 

11. Vartų linijos technologijos panaudojimas

Čilės ir Australijos rungtynėse pagaliau pasitaikė atvejis, kai pasitarnavo įdiegta vartų linijos technologija. Tiesa, arbitras viską ir plika akimi tiksliai įvertino.

 

Kas nutiks trečią dieną? Sekite įvykius.