10 priežasčių, kodėl verta žiūrėti Copa America


Čilėje startavo Pietų Amerikos futbolo čempionatas, dar žinomas Copa America vardu. Štai 10 priežasčių, kodėl ši anapus Atlanto vykstanti futbolo fiesta turėtų būti įdomi ir Europos žiūrovui.

 

ISTORIJA

Copa America yra seniausios kontinentinės futbolo varžybos pasaulyje, pradėtos rengti 1916 metais. Prieš 99 metus. Turnyras, kuris inspiravo pasaulio čempionatų pradžią 1930-aisiais.

 

IŠAUGUSI KONKURENCIJA

Manyti, kad Pietų Amerikoje yra tik dvi dėmesio vertos rinktinės – Brazilija ir Argentina – yra klaidinga. Kolumbija pernai sužaidė sėkmingiausią pasaulio čmepionatą šalies istorijoje. Paragvajus tai padarė 2010 metais. Per pastaruosius dvejus pasaulio čempionatus tik viena Pietų Amerikos komanda nesugebėjo išeiti į antrą etapą (2014 metais Ekvadoras, bet tik per plauką).

 

NENUSPĖJAMUMAS

Copa America turnyrų eigą sunku nuspėti. Dalyvauja 12 komandų ir į atkrintamąsias patenka 8. Šiemet ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose nebus žaidžiami pratęsimai - esant lygiam rezultatui, iškart mušami baudiniai.

Susidaro puiki terpė tokiam precedentui, koks buvo užfiksuotas praėjusiame čempionate, kai Paragvajus pasiekė finalą nelaimėdamas nė vienerių rungtynių.

 

TURNYRO KOMPAKTIŠKUMAS

Pasaulio čempionate žaidžia 32 komandos, Europos čempionate – 24, ir šį skaičių vis siekiama didinti. Copa America turnyre žaidžia 12 komandų ir viskas užtrunka vos tris savaites. Jei Europos čempionate sužaidžiamas 51 mačas, tai Copa America turnyre – 26. Galite būti ramūs, kad futbolas nepavogs iš jūsų viso gyvenimo.

 


SPAUDIMAS TRIJULEI

Kiekviename čempionate didžiausios viltys dedamos į tris komandas, kurios ir jaučia didžiausią psichologinį spaudimą. Tai Argentina, Brazilija ir turnyro šeimininkė. Čilė niekuomet nelaimėjo turnyro, o šiemet surinko bene stipriausią sudėtį per visą istoriją. Nudegs ar pateisins lūkesčius?

Brazilams būtina reabilituotis po fiasko 1:7 praėjusio pasaulio čempionato pusfinalyje. Argentina net ir su Lioneliu Messi niekaip nesugeba laimėto čempionato. Paskutinį kartą argentiniečiai tai padarė 1993 metais.

 

ATAKUOJANTIS FUTBOLAS

Stereotipas, kad techniškos Pietų Amerikos komandos labiau mėgsta atakuoti nei gintis, nėra laužtas iš piršto.

 

SPALVINGESNI SIRGALIAI

 

KARŠTESNĖS SIRGALĖS

 

EUROPOJE ŽAIDŽIANČIOS ŽVAIGŽDĖS

Už įkandimą Luisas Suarezas vis dar suspenduotas, tačiau visos kitos pirmo ryškumo žvaigždės Čilėje žaidžia: Lionelis Messi, Alexis Sanchezas, Neymar, Jamesas Rodriguezas... Beje, į 2014 metų pasaulio čempionato oficialią simbolinę rinktinę pateko keturi Europos ir net septyni Pietų Amerikos žaidėjai.

 

KOMENTAVIMAS

Ar Europoje, žiūrėdami futbolo transliaciją, išgirsite kažką panašaus? Vargiai. 

COPA AMERICA LAŽYBOS