10 įdomių faktų apie Anglijos rinktinę, prie kurių „prisidėjo“ ir Lietuva

1. Wayne'o Rooney įvartis į lietuvių vartus (6 min.) greičiausias anglų namų įvartis nuo 2010 metų rugsėjo, kai mače su Bulgarija Jermainas Defoe pasižymėjo 3 minutę.

2. W.Rooney yra pirmasis Anglijos rinktinės futbolininkas nuo 2010 metų, kuriam per vienerias rungtynes pavyko dukart pataikyti į vartų konstrukciją. 2010 m. pasaulio čempionato mače su Vokietija tai buvo pavykę Frankui Lampardui.

3. W.Rooney jau penkis mačus iš eilės, atstovaudamas Anglijai, muša įvartį. Tai antroji tokia serija jo karjeroje. Pirmoji buvo nuo 2012 spalio iki 2013 kovo.

4. W.Rooney (47)dabar trūksta 2 įvarčių, kad pasivytų rezultatyviausią visų laikų Anglijos rinktinės žaidėją Bobby Charltoną (49).

5. Danny Welbeckas "Euro 2016" atrankoje pelnė jau 6 įvarčius ir yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas.

6. Anglijos rinktinės atrankos turnyruose nepralaimi jau 24 mačų iš eilės – 17 pergalių, 7 lygiosios.

7. Anglijos rinktinė per rungtynes sėkmingo driblingo epizodų sukuria daugiau nei bet kuri kita komanda šiame atrankos cikle. Po 25,4 sėkmingo driblingo atvejus per rungtynes. Virtuoziška.

8. Nuo 1959 metų Anglijos rinktinė nepralaimėjo nė karto, žaisdama su varžovu, su kuriuo susitinka pirmą kartą. O tokių mačų nuo tada buvo net 58 (42 pergalės, 16 lygiųjų). 1959 metais anglai nusileido Meksikos rinktinei, su kurią tąsyk žaidė pirmąkart.

9. Luisas Suarezas yra paskutinis varžovas, įmušęs Joe Hartui, kai šis gina Anglijos rinktinės vartus. Nuo garsiojo Urugvajaus ir Anglijos rinktinių mačo pasaulio čempionate, J.Hartas per 7 mačus praleido vos 1 įvartį, bet tai buvo Jordano Hendersono įvartis į savus vartus (su Slovėnija 3:1). Neskaičiuojant kėlinių pridėtinio laiko, J.Hartas Anglijos rinktinėje per 10,5 val. gryno žaidimo tepraleido tą vienintelį J.Hendersono įvartį.

10. Hary Kane'as pelnė įvartį praėjus vos 79 sekundėms nuo debiuto rinktinėje, mačą su Lietuvą išties paversdamas istoriniu.