10 faktų apie Italijos Serie A po pirmų 15-likos turų


1. Milano Inter su 33 taškais pirmauja lygoje, nors per 15 mačų pelnė tik 18 įvarčių. 10 komandų yra įmušusios tiek pat arba daugiau įvarčių.

 

2. Rezultatyviausios lygos komandos yra Fiortentina (2 vieta) ir Roma (4 vieta), įmušusios po 30 įvarčių.

 

3. Turino Juventus yra geriausią formą pastaruoju metu demonstruojanti komanda, laimėjusi penkis mačus iš eilės (tris iš jų išvykose) ir pakilusi į 5 vietą. Juventus per paskutinius tris mačus nepraleido nė vieno įvarčio. Jokia kita komanda šiuo metu nėra laimėjusi daugiau nei dviejų mačų iš eilės.

 

4. Inter per 15 rungtynių praleido tik 9 įvarčius ir tai geriausias gynybos rodiklis lygoje. Net 10 rungtynių (67 proc.) Milano komanda išsaugojo vartus sausus (visas rungtynes vartus saugojo slovėnas Samiras Handanovičius).

 

5. Fiorentina per pirmąsias ketverias namų rungtynes nepraleido nė vieno įvarčio, per pastarąsias ketverias praleido 5.

 

6. Sampdoria per pirmus penkis turus iškovojo 10 taškų, per pastaruosius 10 turų - vos 6. Per paskutines 10 rungtynių Sampdoria iškovojo tik 1 pergalę ir jau patyrė 4 pralaimėjimus iš eilės.

 

7. 4 pralaimėjimus iš eilės yra patyrusi ir absoliuti autsaiderė Hellas Verona ekipa, turinti tik 6 taškus ir šį sezoną dar nelaimėjusi nė karto. Įskaitant praėjusį sezoną Veronos vienuolikė lygoje nelaimėjo jau 17 mačų iš eilės. Per paskutinius šešis mačus Verona pelnė vos 2 įvarčius

 

8. Lazio per pirmus septynis turus pasiekė 5 pergales, tačiau dabar taip pat duobėje. Viena pergalė per 8 mačus ir šešios nelaimėtos rungtynės iš eilės. Lazio išvykose pralaimėjo 4 mačus iš eilės, o namuose per paskutinius tris turus išplėšė vos tašką. Lazio nukritusi į 12 vietą.

 

9. Napoli argentinietis Gonzalo Higuainas yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas, pelnęs 14 įvarčių. Per 15 ryngtynių tik penkeriose Higuainas nesugebėjo įmušti. Jis pelnės paskutinius keturis komandos įvarčius arba šešis iš paskutinių septynių. Jau keturios rungtynės iš eilės, kai Higuainas nepalieka aikštės neįmušęs.

 

10. Napoli yra dažniausiai į vartus smūgiuojanti Serie A komanda - 199 smūgiai į vartus per 15 minučių (vid. 13,3 per rungtynes). Iš jų 94 įvartų plotą (vid. 6,3) - tai taip pat geriausias rodiklis lygoje.