10 dalykų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį Euro 2016 atrankoje


VELSAS IR BALE'AS ŽAIDŽIA SU LIKIMU

Net jei ir žaidė aikštėje, labiau tinkančioje vienuolikmečių treniruotei nei Europos čempionato atrankos mačui, kukli pergalė 2:1 prieš Andorą vargu, ar galėjo itin pradžiuginti Velso sirgalius. Garethas Bale'as tapo to mačo didvyriu. Madrido Real žvaigždei teks dar didesnė atsakomybė mačuose su Kipru bei Bosnija ir Hercegovina, mat traumuoti yra Aaronas Ramsey ir Joe Allenas.

Keturi taškai iš šešių - minimalus Velso planas, ką reiktų išpešti iš šių dviejų mačų. Ar Bale'as patemps savo rinktinę?

3.40 kad Velsas namuose nugalės bosnius

 

ANGLŲ PUOLĖJAMS PROGA ĮGAUTI FORMĄ

Tokie varžovai kaip San Marinas Anglijos rinktinės puolėjams visuomet reiškė galimybę pagerinti rezultatyvumo rekordus. Tiek Ianas Wrightas, tiek Davidas Plattas savo rezultatyviausias rungtynes sužaidė būtent prieš San Mariną – abu įmušė po 4. Jermainas Defoe įmušė du, Wayne'as Rooney ir Danielis Sturridge'as pasižymėjo po kartą, kai abi komandos buvo susitikusios paskutinį kartą - praėjusių metų kovą. Tuomet anglai laimėjo 8:0.

San Marinas per šešis metus įmušė vos 3 įvarčius – akivaizdu, kad šios rungtynės vyks viena kryptimi. Rooney tai proga susigrąžinti įvarčių skonį po kelių blankių pasirodymų su Manchester United, Danny Welbeckui (mat Sturridge’as nežais) – dar kartą sublizgėti tarptautinėje arenoje po puikių rungtynių Šveicarijoje, kur Arsenal puolėjas pelnė du įvarčius. Rickie Lambertas neranda savo ritmo Liverpulyje – jam tai taip pat šansas.

7.50 kad Anglija įveiks San Mariną rezultatu 5:0

 

DIEGO COSTA ĮMUŠ?

Diego Costa, ko gero geriausią sportinę formą demonstruojantis traumuotas žaidėjas per visą Premier lygos istoriją, išvyko į Ispanijos rinktinę, be abejo, skambant Jose Mourinho nuogąstavimams, skirtiems Vicente Del Bosque.

Po pergalės 5:1 prieš makedonus ispanams ko gero nereikia, kad Diego Costa žaistų visas 180 minučių rungtynėse su Slovakija ir Liuksemburgu. Bet. Nepaisant puikaus žaidimo Chelsea klube, atstovaudamas Ispanijai Costa jau penkis mačus iš eilės negali pasižymėti. Norą nutraukti šią seriją brazilas, be abejo, turi.

2.95 kad ispanai į slovakų vartus muš daugiau nei 2,5 įvarčio

 

AR IBRAHIMOVIČIUS ŽAIS?

Švedų treneris Erikas Hamrenas pakvietė Zlataną Ibrahimovičių rungtynėms su Rusija ir Lichtenšteinu, tačiau drąsiai galima sakyti, kad PSG klubui nepatiks, jei švedų žvaigždė gaus daug žaisti.

Z.Ibrahimovičius dėl traumos praleido paskutines Čempionų lygos rungtynes su Barcelona ir sekmadienio mačą su Monaco, tačiau po lygiųjų su Austrija švedams labai reikia pergalės prieš Rusiją žaidžiant namuose. Taigi E.Hamrenas tikriausiai nusispjaus į klubo norus.

2.50 kad švedai įveiks Rusiją

 

OLANDAI ATSIGRIEBS

Pralaimėjimas 1:2 apkartino Guuso Hiddinko sugrįžimą prie Olandijos rinktinės vairo, ypač, kad jis patirtas ir po nesėkmės draugiškame mače su italais, kai olandai du įvarčius praleido jau per pirmąsias 10 minučių. Į Amsterdamą atvyksta Kazachstano rinktinė – prieš sunkiau prognozuojamą išvyką į Islandiją olandams tai ideali proga parodyti tikrąjį savo pajėgumą.

1.39 kad Roinas van Persie pasižymės įvarčiu

 

ITALIJOS PUOLĖJŲ PROBLEMA

Su penkiais įvarčiais Fiorentina saugas Alberto Aquilani yra rezultatyviausias žaidėjas Italijos rinktinėje, kuri ruošiasi mačams su Azerbaidžanu ir Malta. Mario Balotelli sąraše nėra, taigi klausimas, kas iš puolėjų geriausiai išnaudos savo šansą – lieka atviras. Pirmą kartą į rinktinę pakviestas Graziano Pelle iš Southampton? Simone Zaza? Jis įmušė išvykos rungtynėse su Norvegija, tačiau po to Serie A nepasižymėjo nė karto. Ciro Immobile irgi kol kas blankus Bundeslygoje, kur nuo šio sezono atstovauja Dortmund Borussia klubui.

4.50 kad pirmąjį rungtynių su Azerbaidžanu įvartį pelnys Simone Zaza

 

KAIP PASIRODYS GIBRALTARAS?

0:7 pralaimėjimas Lenkijai – ne tokio debiuto tarptaurinėje arenoje tikėjosi Gibraltaro rinktinė. Kitą mėnesį Gibraltaro futbolininkų laukia kelionė į Vokietiją, tad rungtynės su Airija ir Gruzija – galimybė pasirodyti garbingiau ir neatsidurti antraštėse dėl triuškinančio pralaimėjimo. 

 

ŠKOTAI KOVOS DĖL TAŠKŲ, NE DĖL GARBĖS

Škotijos rinktinė užsitarnavo viso pasaulio sirgalių simpatijas, kai Dortmunde 1:2 pralaimėjo vokiečiams, tačiau, apart komplimentų už gražų žaidimą, daugia nieko nepešė. Nulis taškų. Namų rungtynėse su Gruzija škotams reikia maksimumo.

1.70 kad Škotija nugalės Gruziją

 

PRINCIPINĖ AKISTATA SU LENKAIS GRĄŽINS VOKIEČIUS Į VĖŽES

Rungtynėse, kuriose 2:1 nugalėjo škotus, vokiečiai žaidė žemiau savo galimybių ribos. Kritusi forma po tirumfo pasaulio čempionate ko gero yra normalus reiškinys. Dabar vokiečių laukia išvyka į Lenkiją. Mačas su istoriškai principiniu varžovu, ir ši priešprieša yra geriausias žadintuvo signalas vokiečiams pabusti. Brazilai – pasutinė komanda, su kuria vokiečiai žaidė varžovų aikštėje. Tai buvo pasaulio čempionato pusfinalio mačas, kuriame Vokietijai visai neblogai sekėsi...

 

RONALDO SUGRĮŽIMAS ĮKVĖPS PORTUGALUS

Žaisdami be Cristiano Ronaldo portugalai pirmame atrankos mače 0:1 pralaimėjo Albanijai. Rezultatas nebūtų labai skaudus, bet portugalai žaidžia I grupėje, kur dar laukia rimtesni varžovai nei Albanija. Po draugiškų rungtynių su Prancūzija, dabar jau su Ronaldo, portugalai keliaus į Daniją – dar vienas pralaimėjimas suskambėtų pavojaus varpais. Ronaldo per paskutinius šešis mačus su Madrido Real pelnė 13 įvarčių, ir tai yra optimistiškai nuteikiantis ženklas portugalams.