Dėmesio! “El Clasico” spektaklis!


Formaliai tai eilinės Ispanijos čempionato rungtynės. Bet tuo pačiu – vienas svarbiausių įvykių sporto kalendoriuje. “Barcelona” prieš Madrido “Real”: “El Clasico” mačai kaskart sutraukia 400-500 mln. žiūrovų auditoriją visame pasaulyje.

Pastaraisiais metais dėmesį kausto ir individuali akistata – Lionelis Messi prieš Cristiano Ronaldo. Du geriausi pasaulio futbolininkai vienoje aikštėje ir nuolat užduodamas klausimas: tai kuris geresnis?

Tiesa, “Barcelona” praėjusią vasarą įsigijo, sakoma, trečią šiuo metu geriausią planetos futbolininką – brazilą Neymarą. Per 13 rungtynių Neymaras pasižymėjo trimis įvarčiais ir šešiais rezultatyviais perdavimais.

“Real” taip pat nesnaudė. Už 85 mln. svarų išpirkos mokestį į Madridą atvyko “Tottenham” sensacija Gartehas Bale'as. Tik jis dar tik atsigauna po traumo ir “El Clasico” mūšyje, prognozuojama, pasirodys nebent po keitimo.

Bet kokiu atveju – tiek Neymarui, tiek G.Bale'ui tai pirmasis karjeros “El Clasico” derbis.

Tačiau rimtas išbandymas laukia ne tik futbolininkų. Dviem Ispanijos super grandams šeštadienio rungtynėse “Camp Nou” stadione taip pat vadovaus naujokai - pirmą sezoną “Primera” lygoje dirbantys Gerardo Martino ir Carlo Ancelotti.

Dienraščio “Sport” žurnalistai, apžvelgdami abiejų strategų karjeras, pastebėjo įdomų sutapimą - praeityje ir “Barcelona” vairininko G. Martino, ir “Real” stratego C. Ancelotti vadovaujamos komandos sėkmingai kaudavosi principiniuose ir pačiuose svarbiausiuose mačuose.

2003-2004 metais G. Martino vadovavo Asusjono “Cerro Porteno” ekipai, o tuometiniai jo auklėtiniai puikiai kovėsi su mirtinais varžovais iš to paties miesto “Olimpia” klubo - 2 pergalės ir 2 lygiosios. Tai metais “Cerro Porteno” laimėjo ir Clausura, ir Apertura pirmenybes bei tapo absoliučia Paragvajaus čempione.

C. Ancelotti sėkmingai vadovavo “Juventus” komandai 1999-2001 metais principiniuose mūšiuose su Milano “Inter” - 3 pergalės ir 1 lygiosios (1:0, 2:1, 3:1 ir 2:2).

2012 metų sausį italas tapo “Paris Saint-Germain” treneriu ir tame sezone dar spėjo įveikti principinį paryžiečių varžovą Marselio “Olympique” - 2:1. Praėjusiame sezone C. Ancelotti auklėtiniai prieš Marselio komandą Prancūzijos nacionalinėse pirmenybėse taip pat turėjo pranašumą - lygiosios 2:2 ir pergalė 2:0.

Kurį strategą sėkmė principiniuose mūšiuose lydės Ispanijoje? Šeštadienio dvikovoje “Unibet” favorite laiko “Barcelona” vienuolikę, ir už jos pergalę siūlo 1,68 koeficientą.

“Barcelona” sezoną pradėjo aštuoniomis pergalėmis iš eilės, kol galiausiai prarado taškus mače su “Osasuna”. Vis dėlto 25 taškai katalonams kol ka sužtikrina pirmąją vietą. “Real” sąskaitoje – 22 taškai.

Tiesa, paskutinių tarpusavio mačų statistika apie pranašumą byloja “Real” naudai. Madrido klubas per pastaruosius du mačus “Camp Nou” stadione iš “Barcelona” sugebėjo atimti keturis taškus.

Praėjusį sezoną šios komandos buvo susitikusios net šešis kartus – “Real” iškovojo tris pergales, “Barcelona” - tik vieną, du mačai baigėsi lygiosiomis. "Barcelona" Madrido futbolininkų negali įveikti jau penkeriose rungtynėse iš eilės! Už dar vieną “Real” pergalę “Unibet” siūlo 4,55 koeficientą.

Įdomu ir tai, kad net 13-ikoje “El Clasico” rungtynių iš eilės įvarčius mušį abi komandas. “Unibet” siūlo 1,45 koeficientą už tai, kad ir šįkart pasižymės abi komandos.