Ar Rogeris Federeris triumfuos gimtinėje?


Vienu šūviu – du zuikiai. Šeštą kartą laimėjęs gimtojoje Šveicarijoje – Bazelyje – vykstantį „ATP 500“ turnyrą Rogeris Federeris ne tik įsirašytų svarbiausią pergalę šiame sezone, bet ir užsitikrintų vietą ATP sezono finale.

Košmarišką sezoną išgyvenantis 32-ejų R.Federeris šiemet pirmą kartą po daugiau nei 10 metų pertraukos nepateko į nė vieno „Didžiojo kirčio“ turnyro finalą, o geriausių pasaulio tenisininkų reitinge nusmuko iki 6 vietos.

Nepaisant to, 32-ejų šveicaras pareiškė galvojantis ne apie karjeros pabaigą, o tai – kaip sugrįžti į viršūnę.

Jis jau pateko į gimtinėje vykstančio „ATP 500“ turnyro pusfinalį, kuriame šeštadienį kovos prieš Vaseką Pospisilą (ATP 40) iš Kanados.

Tai bus tik antra tenisininkų tarpusavio akistata, o R.Federeris sieks išsaugoti idealią statistiką prieš kanadietį.

Juolab, kad Bazelyje R.Federeris pralaimi itin retai. Jis čia iškovojo jau 50 pergalių (pralaimėjo vos 8 kartus) ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik „Didžioji kirčio“ turnyrams.

R.Federerį papildomai motyvuoti turėtų ir tai, kad finale jo greičiausiai lauks revanšo galimybė. Pernai Juanas Martinas del Potro (ATP 5) įveikė R.Federerį turnyro finale, o šiemet kitame pusfinalyje argentinietis varžysis su Edouardu Roger-Vasselinu (ATP 65).

Akivaizdų pranašumą tarpusavio mačuose R.Federeris turi ir prieš J.M.Del Potro – 13:4.

Triumfavęs sekmadienį R.Federeris 12-ą kartą iš eilės patektų į ATP sezono finalą, kuriame varžosi aštuoti stipriausi pasaulio tenisininkai.